Topbaş’tan istifa açıklaması geldi

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olan Kadir Topbaş geçtiğimiz günlerde ani bir istifa kararı ile görevini bırakmış ve suskunluğa bürünmüştü. Kadir Topbaş istifası ile ilgili ilk defa konuştu.


Topbaş’tan istifa açıklaması geldi

İstanbul yeni bir döneme hazırlanıyor. Herkesi şaşkına uğratarak görevinden istifa eden eski İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, 13 yıl sürdürdüğü görevini bıraktığını canlı yayında açıklamış ve yaptığı basın açıklaması ile Türkiye gündemini kısa bir süre sadece kendisi üzerine çekmişti. Kulislerde iddialara göre eski İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın görevinden kendi isteği ile istifa etmediği, Erdoğan ve hükümet tarafından kendisine karşı atılan bazı olumsuz adımlar ve kendi isteklerinin yerine getirilmemesi sonrasında “adam yerine konmama” diyerek istifa ettiği iddia edilmişti. Ancak Topbaş bugüne kadar bu iddialara hiçbir şekilde yanıt vermemiş ve yeni başkanın kim olacağı konusunda da açıklama yapmamıştı.

YENİ BAŞKAN KİM OLABİLİR?

Yeni seçilecek olan başkan hakkında yorum yapan eski İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, bazı adayların olduğunun iddia edildiğini, en hayırlısı ve en iyisi hangisi ise o kişinin gelmesini istediğini açıkladı. Topbaş kendisinin onuruyla geldiğini, onuru ile de görevinden ayrıldığını, siyasi olarak başka bir görev düşünmediğini ve başka bir görev istemediğini ifade etti.

AK PARTİ İLE DEVAM EDECEK

Ak Parti ile ters düştüğü ve bu yüzdeni istifa ettiği Kadir Topbaş için Ak Parti kanadından birçok siyasi isim yorumda bulundu. Ancak bu yorumların hiçbirinde Kadir Topbaşa karşı olumsuz bir eleştiri bulunmuyordu. Topbaşı’ın kendi istek ve arzusu ile istifa ettiği belirtilerek Ak Parti ile yoluna devam edeceği açıklanmıştı.

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir
Romanya Başbakanı Partisinden Destek Alamayınca İstifa Etti!

Romanya Başbakanı Partisinden Destek Alamayınca İstifa Etti!

Partisinin Ulusal Yönetim Komitesi toplantısındaki gizli oylamada istediği desteği alamayan Romanya Başbakanı Mihai Tudose görevini bıraktı. Tudose toplantı ardından, "Daha fazla otoyol ve hastane yapmadığım için kendimi suçluyorum" ifadelerini kullandı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz