Torbalı Belediyesi vatandaşlara aşure dağıttı

Aşure günü kutlamalarında İzmir’e bağlı Torbalı Belediyesi vatandaşlarına aşure dağıtarak renkli görüntülerin ortaya çıkmasına sebep oldu.


Torbalı Belediyesi vatandaşlara aşure dağıttı

Müslüman Dünyası için en önemli günlerden bir tanesi olan aşure gününde İzmir’e bağlı Torbalı Belediyesi binlerce kişiye aşure dağıtarak bugünün yad edilmesini sağladı. Hazreti Adem’in duasının kabul edildiği Hz. Musa’nın Kızıl Denizi yararak firavuna karşı galip geldiği, karanlık bir geceden aydınlık bir sabaha ulaşan Hz. Yunus’un balığın karnından çıkıp yere ilk adım bastığı, Hz İbrahim’in ateşten kurtarıldığı bu güzel günde Torbalı Belediyesi vatandaşlara aşure dağıtarak bugünün anlam ve önemine uygun bir şekilde yaşanmasını sağladı.

FAATLİYETLERİN DEVAMI GELMELİ

Dünyanın kurulduğu günden itibaren olan bütün mübarek olayların ve Allah’ın varlığının Birliği’nin tecellisinin yansıdığı dünyada oluşan en güzel olayların yaşandığı gün olarak bilinen aşure gününde böyle bir etkinliği yapan Torbalı Belediyesi’ne vatandaşlar da teşekkür etti.  Aşure almak için sıraya giren vatandaşlardan bazıları Torbalı Belediyesi’nin yapmış olduğu bu hayrın çok önemli bir hayır olduğunu ve ileride de böyle güzel faaliyetler düzenleyerek halkın yanında olması gerektiğini belirtti.

İNSANLAR ŞÜKREDEREK DUA ETMİŞLER

Aşurenin ilk çıkışının da anlatıldığı bu güzel etkinlikte Hz Nuh ve yanında bulunan mübareklerin o gün oruçlu olmaları ve tufandan sonra indikleri Cudi Dağı’nda oruçların açmak için teknede ne buldularsa bir araya getirerek bu mübarek besini oluşturdukları dile getirildi. Ayrıca tufandan sonra aşure ile birlikte insanlar oruçlarını açarak Allah’a şükür etmiş ve tufandan kurtuldukları içinde dua etmişlerdir.

Yazar: Yusuf Bucak

Yusuf Bucak
1965 Erzurum doğumlu olan Yusuf Bucak gündemi her alanda takip ederek yazıya dökebilen başarılı bir yazardır. Bucak, İstanbul Üniversitesi'nde gördüğü eğitimin ardından genç yaşlarında haber sektörüne girerek yazarlık yapmaya başlamıştır.

İlginizi Çekebilir

Adapazarı’nda Özel Hastanede Hemşire Skandalı

Adapazarı’nda Özel Hastanede Hemşire Skandalı

Adapazarı’nda özel bir hastanede hemşireler aracılığı ile sosyal medyaya sızdırıldığı söylenen görüntüler vatandaşların tepkisini çekti.

Bir Cevap Yazın

İsminizi yazmadan "Misafir" şeklinde yorum yapabilirsiniz. Yorumlarınız uygun görülürse 30 dakika içerisinde yayına alınacaktır.

Yorum Yaz