Touch ID Sorunu Nasıl Çözülür?

Apple cihazlarda bulunan Touch ID dönemsel ya da kalıtsal olarak sorun verebiliyor. Sorun vermiş olan cihazınızı ilk günkü haliyle kullanmak istiyorsanız öncelikli olarak size en yakında bulunan Apple yetkili servisine iletmenizi öneririz.


Touch ID Sorunu Giderme Sürecinde Ne Yapmalıyım?

Bu süre içerisinde en hızlı ve güvenilir olan yöntem cihazınızın içinde bulunmaktadır.

Sırasıyla;

Ayarlar/Genel/Erişilebilirlik/AssistiveTouch seçeneklerini seçip, AssistiveTouch seçeneğini aktif hale getirerek, isterseniz geçici, isterseniz kalıcı bir çözüme ulaşmış olursunuz. Seçeneği aktif hale getirdikten sonra Touch ID sorununuz çözülene dek tüm işlemlerinizi büyük rahatlıkla AssistiveTouch menüsünden halledebilirsiniz.

Touch ID Genel Sorunlar

  • Touch ID Dokunduğum anda ekranı açıyor nasıl düzeltebilirim?

Touch ID Dokunmatik sorununuzu çözmek adına sırasıyla; Ayarlar/Genel/Erişilebilirlik/3D Touch menülerini seçin. Ardından çıkan ekran da duyarlılık oranını hafiften serte doğru sürükleyin veya bu kısmı ‘Normal’ seçeneğinde bırakıp yine sırasıyla; Ayarlar/Genel/Erişilebilirlik/Ana Ekran Düğmesi menülerini sırayla seçin, burada çıkan menünün en alt kısmında ‘Parmağı Koyarak Aç’ butonunu aktif hale getirin ve konuya kökten çözüm getirmiş olun.

  • Touch ID kullanmak istemiyorum nasıl kapatabilirim?

Touch ID kullanmak istemeyenler için de çözüm yolu kolay!

Yine sırasıyla; Ayarlar/Genel/Touch ID ve Parola menülerini seçin çıkan seçeneklerde de göreceğiniz gibi Touch ID uygulamasını hangi alanda kullanmak istemiyorsanız kapatabilirsiniz.

Örneğin; Sadece ekranınız kilitliyken Touch ID kullanmak istemiyorsunuz fakat iTunes ve App Store üzerinden yapacağınız indirme ve alışveriş işlemlerinde kendi güvenliğiniz açısından Touch ID kullanmak istiyorsanız, karşınıza çıkan menüden sadece ‘iPhone’un Kilidini Açma’ kısmını kapatmanız yeterli olacaktır.

Anlattığım durumun tam tersini istiyorsanız ‘iTunes ve App Store’ seçeneğini kapatıp ‘iPhone’un Kilidini Açma’ seçeneğini açık bırakmalısınız.

Bunlara ek olarak, kayıtlı olan tüm parmak izlerini kaldırmanız da Touch ID aktifliğini ‘Kilit Açma’ kısmı için bozacaktır ve aktif halde bulunan bir parolanız var ise sadece parolanızı girerek ekranı açma işleminizi gerçekleştirmiş olacaksınız.

İlginizi Çekebilir

Essential Phone

Bir süredir adını duyduğumuz Essential Phone, Android işletim sistemini ortaya atan isim Andy Rubin tarafından yaratıldı ve artık bütün özelliklerini de biliyoruz. Son derece ilgi çekici bir telefon olan Essential Phone, büyük marka ve modellere de rakip olacak gibi duruyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir