Toyota Çin’de sattığı 182 bin aracı geri topluyor!

Dünya devlerinden olan otomobil üreticisi Toyota, Çin’de sattığı 182 bin arabanın hava yastığında bulunan problem sebebiyle araçları gerçi çağırdı. Firma araçlardaki arızayı ücretsiz olarak giderecek.


Toyota Çin’de sattığı 182 bin aracı geri topluyor!

Japon araba üreticisi Toyota, Çin’deki 181 bin 797 aracını hava yastıklarındaki işlev bozukluğu sebebiyle geri çağırdı. Çin Kalite Gözlem, İzleme ve Karantina İdaresinden yapılan açıklamada, hava yastıklarında arıza bulunan modellerin, 4 Mayıs 2015 ile 4 Şubat 2016 tarihleri arasında üretilen New Highlander, Levin, Levin hibrit ve Corolla hibrit modellerinden oluştuğu söylendi.

SÜRÜCÜ GÜVENLİĞİ İÇİN TEHLİKELİ

İlgili modellerde arızalı hava yastıklarındaki şişirici parçaların işlev bozukluğunun şoförün güvenliği için tehlike oluşturabileceği ifade edilen açıklamada, bundan endişe duyulduğu kaydedildi.

Toyota da ülkedeki 181 bin 797 aracını hava yastıklarındaki bu işlev bozukluğu sebebiyle geri çağırdı. Bu noktada işlemlerin, 10 Şubat’tan itibaren başlayacağı ve firmanın arızalı parçaları ücretsiz değiştireceği söylendi.

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir
Kamu çalışanlarına indirimli tatil geliyor!

Kamu çalışanlarına indirimli tatil geliyor!

TÜRSAB'ın Başbakan'a sunduğu raporda, "Kamu çalışanlarına destek verilerek tatil yapmaları özendirilsin" talebi, memurlara indirimli ve 12 ay taksitle tatil olanağını gündeme taşıdı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz