Trabzon Limanı Halka Arz Oluyor!

Albayrak Grubu’nun işletme hakkını elinde tutuğu ve stratejik öneme sahip Trabzon Limanı halka arza ediliyor.


Trabzon Limanı Halka Arz Oluyor!

Deniz Yatırım liderliğinde gerçekleştirilecek halka arzla Trabzon Liman İşletmeciliği A.Ş.’nin 21 milyon TL olan çıkarılmış sermayesinin yüzde 30’u Borsa İstanbul’da (BİST) işlem görmeye başlayacak. Toplantı, Doğu Karadeniz’in en büyük limanı konumunda bulunan Trabzon Limanı’nın halka arzı dolayısıyla Trabzon Liman İşletmeciliği A.Ş. Genel Müdürü Muzaffer Ermiş ve Deniz Yatırım Genel Müdürü Melih Akosman ev sahipliğinde gerçekleşecek.

HALKA ARZ FİYATI 15,50 LİRA

Albayrak Grubu’nun 2033 senesine kadar işletme hakkına sahip olduğu Uzakdoğu ile Avrupa’yı birbirine bağlayan İpek Yolu’nun mühim kapısı Trabzon Limanı 2018 senesinde talep toplama taktiği ile gerçekleştirilecek ilk halka arzını gerçekleştirmeyi planlıyor.

Deniz Yatırım liderliğinde borsaya açılacak olan Trabzon Limanı’nın halka arz fiyatı 15,50 TL olarak tespit edildi.

EN AZ YÜZDE 70’İ NAKİT DAĞITILACAK

Deniz Yatırım küçük yatırımları ödüllendirmek için halka arza 50 tane ve üstünde başvuran her bir yatırımcıya 1 tane bedelsiz pay hediye edilecek.

Nakit oluşturma kabaliyeti yüksek Trabzon Limanı önümüzdeki 5 sene dağıtılabilir karının en az yüzde 70’ini nakit dağıtmayı planlıyor.

Toplam firma degerinin 325,5 milyon TL halka arz büyüklüğünün ise 97 milyon TL olacağı söylendi.

Kaynak: Yeni Şafak

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir
Trabzon’da pistten çıkan uçak bir daha uçamayacak

Trabzon’da pistten çıkan uçak bir daha uçamayacak

Trabzon Havaalanına inişi esnasında pistten çıkan Pegasus Havayollarına ait Boeing 737-800 tipi uçağın "kal" yani hizmet dışı bırakılmasına karar verildi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz