Trabzon’da pistten çıkan uçak bir daha uçamayacak

Trabzon Havaalanına inişi esnasında pistten çıkan Pegasus Havayollarına ait Boeing 737-800 tipi uçağın “kal” yani hizmet dışı bırakılmasına karar verildi.


Trabzon’da pistten çıkan uçak bir daha uçamayacak

Trabzon Havaalanında Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) ekiplerinin çalışması sonrası vinçlerle bulunduğu yerden çıkarılarak güvenli bir alana çekilen uçakta yapılan araştırmalar tamamlandı.

ONARIM MALİYETİ YÜKSEK OLDUĞU İÇİN HİZMET DIŞI KALDI

Sağ motoru koparak denize uçan ve sol motoru da toprağa saplanan uçağın gövdesinde de burkulmalar olduğu belirlendi. Uçağın gerek bakım maliyetlerinin yüksek olması, gerekse Trabzon Havalimanı’nda bu çaplı bir bakım için lüzumlu hangarın olmaması sebebiyle ‘kal’ yani hizmet dışı olmasına karar verildi.

KULLANILABİLECEK PARÇALAR SÖKÜLECEK

Üzerindeki kullanılabilecek parçaların sökümün sonrasında hurdaya ayrılacak uçağın parçalanabileceği ya da eğitim maksatlı olarak kullanılabileceği söyleniyor.

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir
Arıza yapan eğitim uçağı tarlanın ortasına indi

Arıza yapan eğitim uçağı tarlanın ortasına indi

Isparta'da tek motorlu eğitim uçağı, meydana gelen arıza sebebiyle Süleyman Demirel Havaalanı yakınlarında bulunan tarlaya zorunlu iniş gerçekleştirdi. Uçaktaki pilot ve öğrencinin durumu iyi.

One comment
  1. bence ktü ye araştırma amaçlı hediye edilmelidir… teknoloji uygulama alanı bulma ve teknolojiyi öğrenme açısından iyi olur…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz