Trabzon’da sahte öğretmen taramaya takıldı

Son dönemlerde gündeme gelen sahte öğretmen olaylarına bir yenisi de Trabzon’dan eklendi. Sahte diploma kullandığı ortaya çıkan Yusuf B. isimli şahıs yıllardır öğretmenlik yapıyor.


Trabzon’da sahte öğretmen taramaya takıldı

Yıllarını üniversitede öğretmen olmak için harcayan öğrencileri Milli Eğitim Bakanlığı’nın yıllardır tespit edemediği sahte öğretmen olaylarının gün yüzüne çıkması çılgına çevirdi. Geçtiğimiz zamanlarda yılın öğretmeni seçilen Rukiye isimli sahte öğretmenin ardından Trabzon’da başka bir sahte öğretmenin daha ortaya çıkması Yaklaşık 20 yıl boyunca öğretmen olmak sevdasıyla çalışıp çabalayan öğrencileri oldukça şaşırttı.

DİPLOMA FOTOKOPİSİYLE ÖĞRETMENLİK YAPTI

Trabzon’da farklı işlerde çalıştıktan sonra bir kişinin Karadeniz Teknik Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nden mezun olduğu tespit edilen bir kişinin diploma fotokopisini eline geçiren Yusuf B. isimli sahtekâr öğretmen bu diploma ile yıllarca farklı okullarda Türkçe öğretmeni olarak derslere girdiği öğrenildi. Milli Eğitim Bakanlığı’nın son zamanlarda başlattığı sahte öğretmen taraması sonucunda ortaya çıkan sahte öğretmen hakkında işlem başlatıldı.

ÖĞRETMEN ADAYLARI HABERLERİ DUYUNCA ŞAŞKINA DÖNDÜ

Kamu Personeli Seçme sınavından yeterli puanı aldıktan sonra bir de kurul tarafından sözlü sınava tabi tutulan öğretmen adaylarına rağmen hiçbir şekilde diploma sahibi olmayan kişilerin yıllarca okullarda öğrencilere ders vermesi ve bu kişilerin Milli Eğitim Bakanlığı tarafından tespit edilememesi herkes tarafından şaşkınlıkla karşılandı. Yıllardır öğretmen olmak için Kamu Personeli Seçme sınavına hazırlanan öğretmen adayları bu kişilerin nasıl olur da diplomasız bir şekilde derslere girdiği ve yıllarca öğretmenlik yaparak öğretmen maaşı almasının milli eğitim tarafından tespit edilememesini skandal olarak değerlendirdi.

Yazar: İbrahim Değirmen

İbrahim Değirmen
Yurt dışında yaşayan İbrahim Değirmen yapmış olduğu siyasi haberler ile haber sektöründe adını sıkça duyurmuş bir isimdir. Değirmen, yazarlık yeteneğini siyaset alanı haricinde birçok alanda da sergileyerek başarılı haberlere imza atmaktadır.

İlginizi Çekebilir

Okulların etraflarına kirli oyunlarını kuran alçaklar darbe vuruldu

Okulların etraflarına kirli oyunlarını kuran alçaklar darbe vuruldu

Uyuşturucuyla gençleri ağına düşürerek paralarını ve hayallerini çalan alçaklar şimdi de okulların etraflarında yuvalanarak şarj aletine benzeyen kumar araçlarıyla gençlerin harçlıklarını almak için ellerinden geleni yapmaya başladı

Bir Cevap Yazın

İsminizi yazmadan "Misafir" şeklinde yorum yapabilirsiniz. Yorumlarınız uygun görülürse 30 dakika içerisinde yayına alınacaktır.

Yorum Yaz