Trabzon’da şarbon teşhisi konulan inek kesilerek satıldı

Trabzon’un Akçaabat ilçesi Ağaçlı mahallesinde bir sığıra şarbon teşhisi konulmasına karşın hayvan sahibinin sığırı keserek etini mahalledeki vatandaşlara sattığı öne sürüldü. Mahallede bir kişinin ölümü sebebiyle panik yaşayan 56 kişi Trabzon’daki hastanelere başvurdu.


Trabzon’da şarbon teşhisi konulan inek kesilerek satıldı

Edinilen bilgiye göre, Akçaabat ilçesinin Ağaçlı köyünde yaşanan olayda iddiaya göre; bir hafta önce bir sığır sahibi sığırın derisindeki lekeleri veterinere göstermesinin sonrasında veterinerin şarbon tanısı koyduğu ve hayvandan aldığı dokuyu incelenmesi için Ankara’ya gönderdi. Fakat sığırın sahibi olan vatandaş eve döndüğünde hayvanının telef edilmesini gönlü el vermeyerek sığırı keserek bir kısmını evine ayırdıktan sonra kalanını da mahalleliye sattı. Son bir haftada mahallede bir kişinin yaşamını yitirmesi ve olayın duyulması üstüne panik yaşayan mahalle halkı halsizlik, mide bulantısı ve kusma şikayetleri ile KTÜ Tıp Fakültesi Farabi Hastanesi’ne başvurdu. Dün geceden bu yana hastaneye 56 kişi başvururken, hastanede tedavi gören 3 kişide şarbon şüphelerine rastlandığı öne sürüldü. Olayla alakalı inceleme başlatılırken, köy karantina altına alındı.

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir
Kamu çalışanlarına indirimli tatil geliyor!

Kamu çalışanlarına indirimli tatil geliyor!

TÜRSAB'ın Başbakan'a sunduğu raporda, "Kamu çalışanlarına destek verilerek tatil yapmaları özendirilsin" talebi, memurlara indirimli ve 12 ay taksitle tatil olanağını gündeme taşıdı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz