Trabzonspor, Sosa’nın kesin transferini yaptı!

Trabzonspor, İtalya’nın Milan takımından sezon başında kiralık olarak takıma aldığı Arjantinli futbolcu Jose Ernesto Sosa’nın satın alma opsiyonunu kullanarak kesin transferini yaptığını borsaya bildirdi.


Trabzonspor, Sosa’nın kesin transferini yaptı!

Trabzonspor Sportif Yatırım ve Futbol İşletmeciliği Ticaret AŞ’nin Borsa İstanbul’a gönderdiği, Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda da yer verilen açıklamada, “Profesyonel futbolcumuz Jose Ernesto Sosa’nın kulübümüze transferi hususunda, firmamız ile AC Milan arasında yapılan sözleşmenin alakalı maddesi gereği, oyuncunun kulübümüze kesin transferi gerçekleşmiştir.” ifadesine yer verildi.

Trabzonspor, sezon başında yapılan anlaşmaya göre oyuncuya 2017-2018 sezonu ilk yarı dönemi için 1 milyon 620 bin avro garanti ücret ödedi. Bordo-mavili kulüp, futbolcunun kesin transferi için firmanın satın alma hakkını kullanması halinde, oyuncuya 2017-2018 sezonu ikinci yarısı için 1 milyon 620 bin avro, 2018-2019 sezonu için 3 milyon 320 bin avro, 2019-2020 sezonu için de 3 milyon 240 bin avro garanti ücret verileceğini söylemişti.

Milan Kulübüne geçici transfer bedeli olarak 1 milyon 350 bin avro ödeneceği ve firmanın, 15.01.2018’e kadar 3 milyon 400 bin avro bedelle futbolcunun kesin transferi için satın alma hakkına sahip olduğu açıklanmıştı.

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir
Vagner Love Beşiktaş’a gitmek için hazırlıklara başladı

Vagner Love Beşiktaş’a gitmek için hazırlıklara başladı

Aytemiz Alanyaspor forması giyen Vagner Love, hazırlıklara başladı, Beşiktaş'la gerçekleştirilen toplantılardan olumlu sonuç çıkmasını bekliyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz