Trump, Obamacare ve Kuzey Kore Hakkında Konuştu

Trump, Kuzey Kore ile ilgili yaşanan sorunların adresi olarak eski ABD yönetimlerini gösterdi. Ayrıca sağlık sisteminde de ciddi ve köklü değişiklikler yapılacağını belirtti.


Trump, Obamacare ve Kuzey Kore Hakkında Konuştu

ABD Başkanı Donald Trump, Cumhuriyetçi senatörler ile bir araya gelerek konuşma yaptı. BM 72. Genel Kurulu ve özel toplantıların ardından Trump, Amerika’nın daha fazla gelişmesi ve daha fazla büyümesi için Obamacare sisteminin mutlaka değişecek olduğunu ve bu konuda kesin kararlarının bulunduğunu ifade etti. Eğer ki yeni sistemler ile birlikte sağlık sisteminin güncellenmez ise daha kötüsünün olabileceği uyarısında da bulunan ABD Başkanı Donald Trump, daha sonrasında Kuzey Kore konusunda konuştu. Bill Clinton ve Obama tarafından Kuzey Kore konusunda daha önce önlemler alınması gerektiğini, ancak alınmadığını ifade eden Trump, bazı adımların işe yarayabileceğini, bazılarının ise yaramayacak olduğunu ifade ederek, ne olursa olsun kendilerinin her zaman güvende olduklarını söyledi.

YILLAR ÖNCE ENGELLENMESİ GEREKİYORDU

ABD Başkanı Donald Trump’a göre Kuzey Kore sorununun yıllar öncesinde engellenmesi gerçek olsaydı bugün ABD bu sorunları yaşamıyor ve Kuzey Koru belasından kurtulmuş bir ülke olacaktı benzeri açıklama yaptı. Trump, yaptığı bu konuşma ile kendinden önceki yönetimleri suçlayarak her ne olursa olsun bu sorunun üstesinden geleceklerini söyledi.

SAĞLIK SİSTEMİ DEĞİŞECEK

Trump’ın sağlık alanında atacak olduğu Obamacare adımı göreve geldiği ilk günden beridir ciddi bir sorun haline geldi. Konuşmada Obamacare, sistemi ile ilgili hükümetin yakın zaman içerisinde çok ciddi girişimlerde bulunacağı ve bu sorununda ortadan kalkacağı belirtildi. ABD’li vatandaşlar Obamacare sisteminin kalkmaması konusunda sürekli olarak hükümeti uyarıyor.

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir
Trump, Filistin’i parayla tehdit etti!

Trump, Filistin’i parayla tehdit etti!

ABD Başkanı Donald Trump, İsrail'le barış görüşmelerine devam etmez ise Filistin'e para yardımı yapmayacağını belirtti.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz