Trump’ın Asya turu Güney Kore’de devam ediyor

Önceki gün Japonya ziyaretini tamamlayan ABD başkanı Donald Trump, bugün Güney Kore’ye geçti. Burada resmi temaslarda bulunacak olan Trump’ın, Kuzey Kore konusunda açıklama yapması bekleniyor.


Trump’ın Asya turu Güney Kore’de devam ediyor

ABD Başkanı Donald Trump, 12 günlük Asya ziyareti kapsamında resmi temaslarda bulunmak üzere Güney Kore’ye geldi.

Asya turu kapsamında Japonya’daki temaslarını tamamlayan ABD Başkanı Donald Trump, Güney Kore’ye geldi. ABD Başkanı Trump, Kuzey Kore’yle meydana gelen gerginliği arttırması beklenen ziyareti çerçevesinde, Güney Koreli yetkililerle nükleer tehdidi konuşacak. İki günlük ziyaretlerini gerçekleştirmek üzere başkent Seul yakınlarındaki Osan Hava Üssünde iniş yapan Trump ve eşi Melania Trump’a askeri karşılama töreni düzenlendi. Trump, ardından Güney Kore Devlet Başkanı Moon Jae-in ile beraber helikopterle ABD’nin Camp Humphreys Üssüne giderek, buradaki askerlerle bir araya gelip öğle yemeği yedi. Başkent Seul’e geçen Trump için Mavi Saray’da resmi karşılama töreni düzenlendi. Törenin sonrasında Trump ve Güney Kore Lideri Moon görüşme gerçekleştirecek.

ABD Başkanı Donald Trump, Güney Kore’nin sonrasında 8-9 Kasım’da Çin’de temaslarda bulunduktan sonra 10-12 Kasım’da Vietnam’ı ve 12-13 Kasım’da Filipinler’i ziyaret edecek.

Beyaz Saray tarafından yapılan açıklamada, Trump’ın Asya turunun amacının ABD’nin Kuzey Kore’nin nükleer ve füze tehditlerine karşı sert yaklaşımı ile alakalı kararlılığını göstermek olduğu söylenmişti.

İlginizi Çekebilir
Suudi Prensten Skandal Açıklama: Arkamda Trump Ailesi Var!

Suudi Prensten Skandal Açıklama: Arkamda Trump Ailesi Var!

11 prensin tutuklanmasıyla dünya gündemine gelen Suudi Arabistan'da, veliaht prens Salman'ın sözleri olay yarattı. Salman, "Trump ailesi arkamda" ifadelerini kullanarak adeta düşmanlarına meydan okudu.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz