Trump’ın Asya turu Güney Kore’de devam ediyor

Önceki gün Japonya ziyaretini tamamlayan ABD başkanı Donald Trump, bugün Güney Kore’ye geçti. Burada resmi temaslarda bulunacak olan Trump’ın, Kuzey Kore konusunda açıklama yapması bekleniyor.


Trump’ın Asya turu Güney Kore’de devam ediyor

ABD Başkanı Donald Trump, 12 günlük Asya ziyareti kapsamında resmi temaslarda bulunmak üzere Güney Kore’ye geldi.

Asya turu kapsamında Japonya’daki temaslarını tamamlayan ABD Başkanı Donald Trump, Güney Kore’ye geldi. ABD Başkanı Trump, Kuzey Kore’yle meydana gelen gerginliği arttırması beklenen ziyareti çerçevesinde, Güney Koreli yetkililerle nükleer tehdidi konuşacak. İki günlük ziyaretlerini gerçekleştirmek üzere başkent Seul yakınlarındaki Osan Hava Üssünde iniş yapan Trump ve eşi Melania Trump’a askeri karşılama töreni düzenlendi. Trump, ardından Güney Kore Devlet Başkanı Moon Jae-in ile beraber helikopterle ABD’nin Camp Humphreys Üssüne giderek, buradaki askerlerle bir araya gelip öğle yemeği yedi. Başkent Seul’e geçen Trump için Mavi Saray’da resmi karşılama töreni düzenlendi. Törenin sonrasında Trump ve Güney Kore Lideri Moon görüşme gerçekleştirecek.

ABD Başkanı Donald Trump, Güney Kore’nin sonrasında 8-9 Kasım’da Çin’de temaslarda bulunduktan sonra 10-12 Kasım’da Vietnam’ı ve 12-13 Kasım’da Filipinler’i ziyaret edecek.

Beyaz Saray tarafından yapılan açıklamada, Trump’ın Asya turunun amacının ABD’nin Kuzey Kore’nin nükleer ve füze tehditlerine karşı sert yaklaşımı ile alakalı kararlılığını göstermek olduğu söylenmişti.

Yazar: Niyazi Topcu

Niyazi Topcu

Niyazi Topcu, 1980 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. 1998 yılından buyana bilişim ve medya sektöründe başarılı çalışmalara imza atmıştır. Siyaset alanında faal olan Topcu, çeşitli habercilik alanlarında da başarılı yayınlar yapmaktadır.

İlginizi Çekebilir

ABD Eski Başkanı Bush, Trump için açtı ağzını yumdu gözünü

ABD Eski Başkanı Bush, Trump için açtı ağzını yumdu gözünü

ABD Eski Başkanı Bush, yeni yazdığı kitapta ABD başkanı Donald Trump ile alakalı fikirlerini ortaya koydu. Bush tarafından eleştiri yağmuruna tutulan Trump için kitapta ağır ifadeler bulunuyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz