Trump’ın posterlerini yakarak protesto ettiler

Kudüs ile ilgili yaptığı başkent açıklamalarının ardından Müslümanlardan tepki çeken Trump için Filistin’de protesto gösterileri düzenlendi. Trump posterlerini yakan göstericiler “Filistin halkı teslim olmayacak” diyerek slogan attılar.


Trump’ın posterlerini yakarak protesto ettiler

Filistinliler, ABD’nin Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanıma planını protesto etti, Trump’ın posterlerini yaktı.

Beytüllahim kentinde Filistinli göstericiler, ABD Başkanı Donald Trump’ın posterlerini yakarak, Trump’ın Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanıma niyetini protesto etti. Doğuş Kilisesi’nin avlusunda toplanan düzinelerce gösterici, ellerinde üzerileri X işaretiyle çizilmiş Trump resimleri taşıdı. Bazı göstericiler ayakkabılarını çıkararak Trump’ın resimlerine vurup yakarak, “Amerika yılanın başıdır, Filistin halkı teslim olmayacak” diye sloganlar attı.

Popüler Mücadele Koordinasyon Komitesi Başkanı Munther Amira, Doğuş Kilisesi’nin avlusunda yakılan resimlerin pek çok mesaj taşıdığını belirtti. Amira, “En önemlisi Amerika’nın Filistin’in işgaline verdiği desteğin kınanması ve ABD yönetimine Filistinlilerin teslim olmayacağına dair verilen mesajdır” şeklinde konuştu.

İlginizi Çekebilir

Erdoğan’dan Trump’a Başkanlık Dersi “Ey Trump”

Erdoğan’dan Trump’a Başkanlık Dersi “Ey Trump”

Erdoğan, Trump tarafından yapılan Kudüs açıklamasının ardından ABD'ye seslenerek sert sözlerle eleştiri yağmuruna tutu. Erdoğan, Trump'ın yapmış olduğu açıklamaları ortalığı karıştırmak olarak değerlendirirken siyasi liderlerin karışıklık değil barış için çalışması gerektiğini hatırlattı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz