Trump, Filistin’i parayla tehdit etti!

ABD Başkanı Donald Trump, İsrail’le barış görüşmelerine devam etmez ise Filistin’e para yardımı yapmayacağını belirtti.


Trump, Filistin’i parayla tehdit etti!

ABD Başkanı Donald Trump, İsviçre’nin Davos kasabasında gerçekleştirilen Dünya Ekonomi Forumunda (WEF) İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu ile yaptığı toplantıdan sonra açıklamalarda bulundu. Trump, İsrail Filistin barış görüşmelerinin devam edip edilmeyeceğine ilişkin Filistin’i suçladı. Kudüs’ü İsrail’in başkenti tanıma kararının sonrasında Filistinlilerin ABD’ye saygı işitmediğini belirten Trump, “ABD’ye saygı gösterilmeli yoksa hiç bir ilerleme kaydedemeyeceğiz” şeklinde konuştu.

Ortadoğu barışını hedeflediklerini belirten ABD Başkanı Trump, Filistin’i İsrail’le barış görüşmeleri için masaya oturmazsa para yardımını kesmekle tehdit etti. Trump, “Biz onlara yüzlerce milyon dolarlık yardım ve destek sağlıyoruz, muazzam rakamlar, kimsenin anlayamayacağı paralardan bahsediyoruz. Bu para masada fakat onlar oturup barış müzakeresi yapmazsa bu para onlara gitmeyecek” diyerek konuştu.

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir
Beyaz Saray Telefonda Yalan Söylüyor!

Beyaz Saray Telefonda Yalan Söylüyor!

CumhurbaşkanIığı kaynakları, Erdoğan ve Trump'ın yaptığı telefon konuşmasını değerlendirirken, "ABD tarafının yazılı açıklaması teşefon görüşmesinin içeriğini tam manasıyla yansıtmıyor" ifadeleri kullanıldı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz