Trump’tan Kuzey Kore ile ilgili yeni uyarı

ABD’nin üst düzey savunma yetkilileriyle görüşme yapan Trump, görüşme sonrası basın mensuplarına çarpıcı açıklamalar yaptı.


Trump’tan Kuzey Kore ile ilgili yeni uyarı

ABD Başkanı Donald Trump, dün Beyaz Saray’da ABD’nin üst düzey savunma yetkilileri ve ABD ordusunun üst düzey komutanları ile bir araya geldi. En büyük savaş ve ekonomik güç olarak bilinen ABD’nin müttefiklerini ve ABD’yi tehdit eden Kuzey Kore konusunda bazı konuşmalar yaptıklarını açıklayan Trump, komutanlar ile birlikte yaptığı görüşme sonrasında “bu fırtına öncesi sessizlik” ifadesini kullanması dikkat çekti. Trump, tarafından daha önce yapılan Kuzey Kore’yi yok etme tehdidi ile bu yeni gelen açıklamalar birleştirilince korkunç anlamlar ortaya çıkıyor.

KUZEY KORE’YE GEREKEN YAPILACAK

Hemen ardından bir gazetecinin “Ne fırtınası Sayın Başkan?” sorusuna da yanıt veren ABD Başkanı Donald Trump, “yakında göreceksiniz” diyerek yanıt vermesi dünyayı korkuttu. Kuzey Kore ile ilgili olarak milyonlarca insanın can kaybına neden olabilecek hayaller kurmasının önüne geçeceklerini açıklayan Trump, gerekeni yapacaklarını, ancak bunun sadece gerekli olması durumunda yapılacak olduğunu açıkladı.

ABD’NİN ÇIKARLARINI ETKİLEYEN TÜM GÜÇLER YOK EDİLMELİYDİ

Bu görevin diğer başkanlar tarafından yapılmadığını ve kendisine kaldığını açıklayan Trump, kendisinin bu konuda ABD ve halkını koruyacak olduğunu, bununla ilgili önlemler aldıklarını açıkladı. ABD’nin çıkarlarını baltalayan tüm güçlerin ortadan kaldırılması gerektiğini, ancak bugüne kadar bunun tam doğru yapılmadığını açıklayan Başkan Trump, bundan sonra bu görevi kendisinin yapacak olduğunu açıkladı.

İlginizi Çekebilir
Suudi Prensten Skandal Açıklama: Arkamda Trump Ailesi Var!

Suudi Prensten Skandal Açıklama: Arkamda Trump Ailesi Var!

11 prensin tutuklanmasıyla dünya gündemine gelen Suudi Arabistan'da, veliaht prens Salman'ın sözleri olay yarattı. Salman, "Trump ailesi arkamda" ifadelerini kullanarak adeta düşmanlarına meydan okudu.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz