TSK, Anıtkabir yasağı söylentilerine açıklık getirdi

Anıtkabir yasağı ile alakalı çıkan söylentilere TSK’dan açıklama geldi. TSK, yapılan açıklamaların bazı basın organları tarafından yanlış bir şekilde değerlendirildiğini ve böyle bir durumun söz konusu olmadığını belirtti.


TSK, Anıtkabir yasağı söylentilerine açıklık getirdi

TSK tarafından yapılan açıklamada, ’Bu sene hiçbir televizyon kanalına Anıtkabir’den haberlerin sunulmasına, halkla röportaj yapılmasına izin verilmeyeceği’ biçiminde haberlerin yanlış anlaşılmadan kaynaklandığı ve gerçeği yansıtmadığı bildilridi.

Türk Silahlı Kuvvetleri’nden yapılan açıklamada, 08 Kasım 2017 tarihinde bazı basın yayın organlarında ’Bu sene hiçbir televizyon kanalına Anıtkabir’den haberlerin sunulmasına, halkla röportaj yapılmasına izin verilmeyeceği’ biçiminde bir haber yayımlandığı söylendi. Açıklamada, “Söz konusu haberlerin tamamen yanlış bir anlaşılmadan kaynaklandığı değerlendirilmektedir. Her sene 10 Kasım tarihinde gerçekleştirilen ulu önderimiz Atatürk’ü anma törenleri kapsamında yayın kuruluşlarının isteklerine istinaden Anıtkabir’den çekim yapma izni verilmektedir. Bu sene da istekte bulunan televizyon kanallarına Genelkurmay Başkanlığı’nca yapılacak düzenlemeye istinaden yayın yapma izni verilmiştir. Resmi tören ardından ve akşam saatlerinde yapılması talep edilen çekim/haberler ise halen değerlendirme aşamasındadır” ifadelerine yer verildi.

İlginizi Çekebilir
TSK, PYD hedeflerini ateş altına aldı!

TSK, PYD hedeflerini ateş altına aldı!

TSK, Suriye'nin kuzeyinde PYD tarafından gerçekleştirilen taciz atışlarına karşılık verdi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz