TSK ile ilişkisi kesilen kahraman Komando göreve iade oldu!

Piknikte karşılaştığı PKK’lılara ateş eden fakat “Belediye sınırı dışında ne işiniz var?” denilerek TSK’dan atılan Komando Uzman Çavuş Güçükturalı, 2,5 sene sonra görevine iade edildi.


TSK ile ilişkisi kesilen kahraman Komando göreve iade oldu!

Komando Uzman Çavuş Numan Güçükturalı’nın, Ağrı’da ailesiyle beraber gittiği piknik yaşamının dönüm noktası olmuştu. Piknikte karşılaştığı PKK’lı teröristlere ateş eden Güçükturalı olayı bağlı bulunduğu birliğe anlatmış fakat “Belediye sınırı dışında ne işiniz var?” denilerek savunması istenmişti.

“BOTUN BOYASIZ, ENSE TIRAŞIN UZUN”

Güçükturalı bölgenin belediye sınırları içinde kaldığına dair belgeyle beraber savunmasını vermiş ama 1 hafta içinde “Botun boyasız”, “Ense tıraşın uzun” gibi suçlamalarla Türk Silahlı Kuvvetleri’yle ( TSK) ilişiği kesilmişti.

KOMANDO AYM’YE GİTTİ

Göreve dönebilmek için Askeri Yüksek İdare Mahkemesi’ne başvuran 170 ödül sahibi uzman çavuş, netice alamayınca bu defa Anayasa Mahkemesi’ne (AYM) başvurdu. 30 yaşındaki Güçükturalı’nın dosyası AYM’de görüşülmeyi beklerken, kendisine ateş açan teröristlerden biri bir operasyonda yaralı olarak ele geçirildi.

TERÖRİSTİN İFADESİ DOSYAYA EKLENDİ

Sorgusunda ateş açma olayını ve olayın gerçekleştiği yeri anlatan PKK’lı teröristin ifadesi de Güçükturalı’nın dosyasına eklendi.

2,5 SENE SONRA GÖREVE İADE EDİLDİ

Gazete Habertürk’ten Soner Özcan’ın haberine AYM, bunun üstüne Güçükturalı’nın göreve iadesine karar verdi. TSK’dan ilişiği kesildikten sonra Antalya’da bir oto yıkamacıda çalışan Güçükturalı, ortalama 2.5 sene ayrı kaldığı birliğine döndü ve görevine başladı.

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir
Afrin’de komando birlikleri terörist baron için ava çıktı

Afrin’de komando birlikleri terörist baron için ava çıktı

Zeytin Dalı Harekâtı kapsamında bölgeye giden komando birlikleri Afrin'de karış karış bölgedeki PKK/PYD-YPG yapılanmasının başını çeken Derviş Afrinli takma isimli teröristi arıyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz