Tunceli’de TOKİ, 33 konutu geri alarak yeniden kura çekti!

Tunceli’de düşük gelire sahip vatandaşlar için TOKİ tarafından inşa edilen konutlardan, hak etmediği halde ev aldığı belirlenen 33 konut, geri alınarak, kura ile tespit edilen hak sahiplerine geri verildi.


Tunceli’de TOKİ, 33 konutu geri alarak yeniden kura çekti!

2014 senesinde İnönü mahallesinde TOKİ tarafından dar gelirli aileler için yaptırılan ve maksadı dışında kullanılan konutlarla alakalı Tunceli Valiliği’nce yapılan yazılı açıklamada, “İnönü Mahallesi’nde 2014 senesinde Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığınca (TOKİ) dar gelirli aileler için yaptırılan konutları amacına uygun kullanmadıkları yahut kendilerine verilen evlerde oturmayıp kiraladıkları tespit edilen vatandaşların satış sözleşmeleri feshedildi, daireler tahliye edildi. Tahliye işlemlerinin sonrasında konut talebinde bulunan ihtiyaç sahibi vatandaşlar tespit edildi. İlk aşamada tespit edilen 33 vatandaşa düzenlenen kura çekimi ardından konutlarının anahtarları teslim edildi. 14 vatandaşımız ise kiracısı oldukları 1+1 sosyal konutlarda kaldıkları evin hak sahipliğini aldılar” dendi.

Tunceli Belediyesi Konferans Salonu’nda düzenlenen kura çekimine Vali Tuncay Sonel, Vali Yardımcıları Selçuk Yosunkaya ve Akın Zor, Belediye Başkan Yardımcıları Sami Doğan ve Erdoğan Elaldı, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Eylem Mut ile vatandaşlar katıldı.

Kura çekiminden önce konuşan Vali Sonel, konutların gerçek sahiplerine verileceğini söyleyerek, “TOKİ konutlarında hak sahibi olup da oturmayıp evlerini kiraya verenler vardı. Devletimiz bu evleri ihtiyaç sahipleri otursun diyerek veriyor. Biz de araştırma yaptık. Vali Yardımcımız Selçuk Yosunkaya, Vakıf Müdürümüz Eylem Mut, Belediye Başkan Yardımcımız Sami Doğan ve arkadaşlarımız ciddi ve titiz bir çalışma yaptılar. Örneğin bazı hak sahipleri ayda 150 lira ödeyerek ev sahibi konutlarda oturmayıp evlerini 300 liraya kiraya verdiklerini belirledik. Fakat bu evler sizler, yani gerçek ihtiyaç sahipleri oturulsun diyerek verildi. Biz de bu şekilde ev ihtiyacı olan ailelerimizi belirledik. Biz de kurayla bu evlerin anahtarlarını sizlere takdim edeceğiz. Allah hayırlı uğurlu etsin. 7 aydır Tunceli’deyiz hem valilik hem de Belediye Başkan Vekili olarak bu 7 aylık çalışmalarımızda bize her türlü desteği veren başta Sayın Cumhurbaşkanımıza, sayın Başbakanımıza, sayın bakanlarımıza ve TOKİ Başkanımıza, Tuncelimiz ismine şükranlarımı sunuyorum. Evlerin hayırlı olmasını temenni ediyorum. Güle güle oturun hatta bu evlerde oturup yeni açtığımız tekstil fabrikasında çalışan vatandaşlarımız da var. Hem iş, hem aş, hem ev, Allah bereket versin, hayırlı olsun” diyerek konuştu.

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir
Mustafa Sandal, servet değerindeki villayı Emina’ya verdi!

Mustafa Sandal, servet değerindeki villayı Emina’ya verdi!

Ünlü şarkıcı Mustafa Sandal, boşanma aşamasındaki eşi Emina'ya 15 milyonluk villayı bıraktı. Sandal'ın kendisinin de çalışma ofisinde konakladığı söyleniyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz