Türk komandoları Afrin’de terörist avlarken jandarmada yurt içinde göz açtırmıyor

Afrin operasyonun beşinci gününe gelinirken ülke içinde de jandarma kuvvetleri terör örgütü PKK’ya karşı operasyonlarına hız kesmeden devam ediyor.


Türk komandoları Afrin’de terörist avlarken jandarmada yurt içinde göz açtırmıyor

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Afrin’deki terör yapılanmalarına karşı başlattığı Zeytin Dalı operasyonu başarıyla devam ederken, içerde de terör operasyonları kesintisiz ve kararlılıkla devam ediyor. İç güvenlik önlemlerine odaklanan Jandarma birlikleri teröristlerin muhtemel kış üslenmesi noktalarına yönelik operasyonlar yapıyor. Şırnak, Mardin, Tunceli, Hakkari, Kars ve Siirt gibi birçok bölgede jandarma özel harekat birliklerinin yaptığı operasyonlarda örgütün ‘kışlık depo’ olarak kullandığı birçok mağara basıldı, gıda, hayat ve sağlık malzemeleri ele geçirildi. Öte yandan silah ve mühimmat dolu onlarca sığınak da imha edildi.

KOMANDOLAR DAĞLARDA

Şırnak’taki Çakırsöğüt Jandarma Komando Tugayı’na bağlı timler Namaz Dağı ve Güllüce Dağı bölgesindeki operasyonlarına devam ediyor. An itibariyle Çakırsöğüt Tugayı’na bağlı jandarma birlikleri bölgede operasyonda.

Kaynak: Milliyet

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir
Afrin’de o köyde YPG’li teröristlerden temizlendi!

Afrin’de o köyde YPG’li teröristlerden temizlendi!

TSK ve ÖSO, Zeytin Dalı Harekatı ile Afrin'in kuzeybatısında bulunan Ali Bekki köyünü ele geçirdi. Köyde yakalanan YPG'li teröristin resimleri yayınlandı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz