Türk Markalar Yurt Dışına Açılıyor

Perakende sektörünün gelişmesiyle birlikte mağazalarını genişleten bir çok yatırımcı şimdide markalarını yurt dışında duyuruyor. Türkiye bu konuda istikrarlı adımlar attı.


Türk Markalar Yurt Dışına Açılıyor

Birleşmiş Markalar Derneği (BMD) Yönetim Kurulu Başkanı Sinan Öncel, Türkiye’de vatandaşların genellikle AVM’lerden alışveriş yaptıklarına değinerek, bunun da etkilerinin olduğunu ve perakende sektörünün daha fazla geliştiğini belirtti. İfadeleri arasında Türkiye’de bulunan 99 üye mağazanın neredeyse tamamının yurt dışı mağazalarının olduğunu açıklayan Öncel, 99 üyenin 110 ülkede mağazalarının bulunduğunu ve günden güne daha fazla mağaza açtıklarını ifade etti. Türk perakende sektöründe bulunan büyük mağazaların her zaman daha fazla mağaza açması ve yurt dışında daha fazla mağaza sahibi olmasını istediklerini belirten Birleşmiş Markalar Derneği (BMD) Yönetim Kurulu Başkanı Sinan Öncel, bu sene sonunda 99 markanın yurt dışı 3000 mağazaya ulaşmasının beklendiğini belirtti.

2020 YILINDA 4.500 OLMASI İSTENİYOR

2020 yılında Türk markaların kendi çatısı altında yurt dışında 4500 mağazasının olacağını belirten Birleşmiş Markalar Derneği (BMD) Yönetim Kurulu Başkanı Sinan Öncel, eğer ki yurt dışı operasyonlarının daha da iyi gitmesi durumunda bu sayının da artabilecek olduğunu ifadelerine ekledi.

YURT DIŞI KİRALARI ÇOK YÜKSEK

Yurt içinde mağazaların en büyük sorunlarının kira olduğunu, AVM içerisinde bir dükkanın kirasının neredeyse en büyük sorun olmasının yanında bir ay içerisinde binlerce alışverişe bedel olduğu belirtildi. Kira sorunu ile ilgili yatırımcılara önerilersunan Öncel, bu konun aşılabilmesi için çalışmaların yürütüldüğüne dikkat çekti.

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir
Kars-Iğdır-Nahcivan demiryolu İran’dan da geçecek

Kars-Iğdır-Nahcivan demiryolu İran’dan da geçecek

Hükümet, Kars-Iğdır-Nahcivan demiryolu hattını yapıp İran'a bağlayarak hattı güneye Hürmüz Boğazı'na kadar uzatmak için çalışmalarını sürdürüyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz