Türk ordusu ve ÖSO iki yeni köyü daha terörden temizledi!

TSK ve ÖSO, Afrin’in batısında bulunan Süleyman Halil ve Sati Şaği köylerini terör örgütü PYD/PKK’dan alarak temizledi.


Türk ordusu ve ÖSO iki yeni köyü daha terörden temizledi!

Türk Silahları Güçleri (TSK) ve Özgür Suriye Ordusu (ÖSO), Zeytin Dalı Harekâtı kapsamında Afrin’in batısında bulunan Racu beldesine bağlı Süleyman Halil ve Sati Şaği köylerini PYD/PKK’dan arındırdı.

TSK ve ÖSO, Afrin’in batısındaki Racu belde merkezinin civarındaki köylere sabah saatlerinde operasyon başlattı. Sahadaki AA muhabirlerinin bildirdiğine göre çatışmaların sonrasında 2 köy terör örgütü PYD/PKK’dan ele geçirildi.

Racu beldesinin çevresinde ele geçirilen köylerin ve stratejik tepelerin sonrasında terör örgütünün belde üstündeki etkisi kırıldı.

Böylece harekatın 11. gününde Afrin’in beş beldesinde 17’si köy, biri köy altı yerleşim ve 5’ü stratejik tepe olmak üzere 23 nokta örgütten kurtarılmış oldu.

TSK ve harekata destek veren ÖSO kuvvetleri, harekatın önceki aşamalarında, Bülbül beldesinde Şengal, Zehran, Bali Köy, Kurni, Hay Oğlu, Heftar ve Ursa köyleri ile Kürdo köy altı yerleşimini, Racu beldesinde Edamanli, Ali Bekki, Bilal Köy, Ömer Uşağı ve Mamel Uşağı köyleri ve 915. Tepe ile 740 Tepe’yi, Şeyh Hadid beldesinde Şeyh Hadid Tepesi ve Kara Mitlak köyü, Cinderes beldesinde Hammam köyü ile Mersides Tepesi’ni, Şeran beldesinde de Burseya Dağı ve Kastel Cündo köyünü ele geçirmişti.

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir
Neymar, Marsilya maçında sakatlanınca ağladı!

Neymar, Marsilya maçında sakatlanınca ağladı!

Fransa Liginde PSG forması giyen Neymar, Marsilya maçında yaşadığı sakatlık ardından gözyaşlarına hakim olmadı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz