Türk savaş uçakları Darmık Dağı’nda teröristlerin üzerine bomba yağdırdı!

Zeytin Dalı Harekatı ile Suriye’de bulunan Afrin bölgesine düzenlene harekat kapsamında TSK terör mevzilerine bomba yağdırmaya devam ediyor. Fırtına obüsleri tarafından açılan ateşe Türk savaş uçakları da havadan destek vererek Darmık Dağı çevresinde bulunan terör mevzileri yerlere bir etti.


Türk savaş uçakları Darmık Dağı’nda teröristlerin üzerine bomba yağdırdı!

Operasyon başladığından beri bölgede devam eden olumsuz hava şartlarının düzelmesiyle birlikte TSK ilerleyişini hızlandırdı. Sınırda hazır bekletilen Türk topçusu yerleri daha önceden tespit edilmiş olan terör mevzilerini adeta ateş yağdırdı. Açılan topçu atışına Türk F16 uçakları havadan destek vererek çok sayıda terör noktasını kullanılamaz hale getirdi.

İki nokta kontrol altına alınarak kuşatıldı

Hüriyet gazetesi tarafından verilen bilgiye göre bölgede daha önceden belirlenen ve şehrin kuşatması için önem taşıdığı söylenen iki nokta kontrol altına alındı. Teröristlerin bu iki noktadan tüm ihtiyaçlarını karşıladığı ve buraları giriş çıkış noktası olarak kullandığı belirtiliyor. Ayrıca haberde hain teröristlerin dağları kendilerine dar eden TSK ile çatışmaya girmek yerine burada bulunan köylerdeki vatandaşları rehin aldıkları ve canlı kalkan olarak kullandıkları da edinilen bilgiler arasında yer alıyor.

İkinci bir hat oluşturuldu

Afrin’e geçen TSK birlikleri, burada güvenli kontrol noktaları yarattı. TSK tarafından yaratılan 8 farklı güvenlik noktasına, teröristlerin negatif hava koşulları, yoğun sis ve karanlıktan faydalanarak ‘sızma’ girişiminde bulunduğu öğrenildi. Teröristlerin birliklere sızma girişimine karşı ikinci hat yaratıldı. Özel seçilen ve sınır hattından Afrin’e geçen 3 jandarma komando timi, teröristlerin hem birliklere hem de Türkiye topraklarına sızmasına karşı görev yapıyor.

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir
Yeşilçam yıldızı Cüneyt Arkın’ın çok film çektiğine pişman!

Yeşilçam yıldızı Cüneyt Arkın’ın çok film çektiğine pişman!

Pelin Çift ile Yeşilçam Söyleşileri programına konuk olan usta oyuncu Cüneyt Arkın, "Keşke daha az çekseydim de dörtnala koşsaydım. Özgürlüklere, baharlara, çiçeklere" biçiminde konuştu.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz