Türk savaş uçakları YPG merkezini yerle bir etti!

Türk jetlerinin gece yarısından sonra yaptığı operasyonda Afrin merkez, Minniği, Bafilun Dağı, Raco ve Kefr Cenne’deki terör yuvaları imha etti. Sosyal medyada hızla yayılan videolarda jetlerin sesleri net bir şekilde duyulurken Afrin merkezden de yeni görüntüler gelmeye başladı.


Türk savaş uçakları YPG merkezini yerle bir etti!

08.30 : Türk savaş uçakları, dört günlük bir aranın sonrasında YPG’nin terör mevzilerini bombardımana tuttu. Gece yarısı gerçekleşen hava harekâtında vurulan yerler arasında Afrin merkez, Minniğ, Bafilun Dağı, Raco bölgesi ve Kefr Cenne de var.

Sosyal medyaya yansıyan video kayıtlarında jetlerin sesi net biçimde duyulurken, Afrin merkezden de ilk görüntüler ve fotoğraflar geldi. Afrin merkezde YPG’nin komuta merkezinin vurulduğunu söyleyen yerel kaynaklar, savaş uçaklarının Menbic üzerinden de geçtiğini aktarıyor.

08.10 : Yerel kaynaklar, Türk topçusunun Cinderes’teki Deyr Balut’taki terör hedeflerini vurduğunu bildiriyor.

08.00 : Türkiye’nin askerlerini Menbic’ten askerlerini çekmesini istediği ABD, YPG’li teröristlerin kontrolündeki ilçeye Korgeneral Paul E. Funk ve General Jamie Jarrard’ı gönderdi. YPG’nin terör örgütü PKK ile bağlantısını göremediklerini belirten Korgeneral Funk, Türkiye’yi herhangi bir saldırı gerçekleştiğinde karşılık vermekle tehdit etti. New York Times gazetesi, öbür Amerikan medyasıyla beraber gittiği Menbic’ten olay oluşturacak fotoğrafları sayfalarına taşıdı.

07.20 : ABD Savunma Bakanı Jim Mattis, Washington’ın Menbic ile alakalı Ankara’dan baskı görmeye devam ettiğini belirtti. Mattis, Türk mevkidaşı Nurettin Canikli ile gelecek hafta bir araya geliyor.

07.00 : Afrin’e Zeytin Dalı Harekâtı’nın 21. gününde gelişmeleri canlı blogla aktarıyor olacağız.

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir
Kamu çalışanlarına indirimli tatil geliyor!

Kamu çalışanlarına indirimli tatil geliyor!

TÜRSAB'ın Başbakan'a sunduğu raporda, "Kamu çalışanlarına destek verilerek tatil yapmaları özendirilsin" talebi, memurlara indirimli ve 12 ay taksitle tatil olanağını gündeme taşıdı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz