Türkiye hava sahası ile rekor kırıyor

Türkiye hava yollarında yapmış olduğu atılımlar ile başarıdan başarıya koşarken dünyanın ilgisini üzerine çekmeyi başardı.


Türkiye hava sahası ile rekor kırıyor

Günden güne gelişen ve büyüyen Türkiye, halkın daha kolay üst düzey hizmetlere erişmesi, karayolu yerine havayolunun kullanılması  için son dönemlerde önemli adımlar atarak gelişmeler gösterdi. Zaman zaman yüksek fiyatlardan şikayet eden sürücülerin, araç ile gitmek yerine havayolunu tercih etmesi, yurtdışından gelen yolcular ve yurtdışına giden yolcular ile birlikte bölgenin ana hava sahası konumunda olan Türkiye’nin Ortadoğu bölgesini Avrupa’ya bağlamasının da hava sahası açısından büyük önemi bulunduğu biliniyor. Bir koruma kalkanı görevi görmesinin yanında güvenilir hava sahası olarak tanınan Türkiye’nin üzerinde daha önce sadece Rusya’ya ait bir savaş uçağının kuralları ihlal etmesinden dolayı vurulduğu, bundan dolayı Suriye, Irak, İran ve Ortadoğu ülkelerine oranla ulusal olarak en fazla kullanılan hava sahasından birisi olarak biliniyor.

1503 GEÇİŞ İLE REKOR KIRILDI

Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Başkanı Funda Ocak, Twitter hesabından yaptığı açıklamasında 24 Eylül 2017 günü Türk hava sahasının 1503 üst geçiş ile birlikte yeni bir rekor kırdığını açıkladı. Ocak, ayrıca bu rekorlarla sınırlı kalınmayacağını ve ileriki hedeflerinin çok daha büyük rakamlar olduğunu belirterek Türkiye’nin hava yollarındaki otoriterliğinin her geçen gün artırılacağını söyledi.

TÜRKİYE DÜNYADA TEK OLACAK

Hükümetin son dönemlerde hava yolları ile ilgili yapmış olduğu atılımlar sonucunda birçok bölgede açılan hava limanları Türkiye’yi ön plana çıkarmaya yetti. Halen yapımı süren hava limanlarının tamamlanması ile birlikte Türkiye dünyanın en büyük ve gelişmiş hava limanlarına sahip ülke konumuna gelecek.

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir
Kars-Iğdır-Nahcivan demiryolu İran’dan da geçecek

Kars-Iğdır-Nahcivan demiryolu İran’dan da geçecek

Hükümet, Kars-Iğdır-Nahcivan demiryolu hattını yapıp İran'a bağlayarak hattı güneye Hürmüz Boğazı'na kadar uzatmak için çalışmalarını sürdürüyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz