Türkiye’den İdlib saldırıları ile alakalı İran ve Rusya’ya çağrı!

Suriye rejiminin muhalifleri hedef alan saldırılarına tepki gösteren Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, “Rusya ve İran, Esed rejimini durdurmalı.” şeklinde konuştu.


Türkiye’den İdlib saldırıları ile alakalı İran ve Rusya’ya çağrı!

Suriye’nin İdlib şehrine Esad rejimi tarafından yapılan hava saldırıları sonrası Türkiye, İran ve Rusya büyükelçilerini Dışişleri Bakanlığı’na çağırmıştı. Sıcak gelişmeleri değerlendiren Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, “Rusya ve İran, Esed rejimini durdurmalı.” ifadelerini kullandı.

“‘BİR ŞEHİR HEPSINI YOK EDELİM’ DİYE BİR ŞEY OLMAZ”

Anadolu Ajansı Editör Masası’nda gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunan Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, “Terör gruplarının temizlenmesiyle alakalı önerimizi herkesle paylaştık. Ama ‘bir şehirin hepsini bombalayalım, yok edelim’ diyerek bir şey olmaz, rejim bunu yapıyor.” şeklinde konuştu.

“RUSYA VE İRAN, ESED REJİMİNİ DURDURMALI”

Çavuşoğlu, “Rejimin garantörü Rusya ve İran. Biz de Moskova’da başlayan süreçte ılımlı muhalefetin garantörü olduk. İran ve Rusya sorumluluğu yerine getirip rejimi durdurmalı. İdlib’e yapılan yalnızca bir hava saldırısı değil. Rejim içeriye doğru ilerliyor. İşte bu yüzden iki ülkenin, büyükelçilerini çağırıp uyarıda bulunduk.” diyerek konuştu.

RUSYA VE İRAN’IN BÜYÜKELÇİLERİ, DIŞİŞLERİ’NE ÇAĞRILMIŞTI

Suriye’de Esad Rejimi’nin İdlib’teki ateşkes ihlaliyle alakalı Rusya ve İran Büyükelçileri Dışişleri Bakanlığı’na çağırıldı. İhlallere son verilmesi için iki ülkeden Esad Rejimi’ne çağrıda bulunması istendi.

İlginizi Çekebilir
Rusya’da petrol boru hattında patlama!

Rusya’da petrol boru hattında patlama!

Rusya’nın Saratov bölgesindeki petrol boru hattının patlaması neticesi çıkan yangında 4 ev kullanılamaz hale geldi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz