Tutuklu gazeteci Ahmet Şık rahatsızlanınca davaya katılmadı!

Cumhuriyet gazetesi davası kapsamında tutuklu bulunan gazeteci Ahmet Şık, sağlık problemleri sebebiyle hakkında başlatılan başka bir davanın duruşmasına gidemedi.


Tutuklu gazeteci Ahmet Şık rahatsızlanınca davaya katılmadı!

CUMHURİYET gazetesi davasında tutuklu olan basın mensubu Ahmet Şık, sosyal medya paylaşımları sebebiyle ‘Türk milletini, Türkiye Cumhuriyeti devletini, devletin kurum ve organlarını aşağılama’ suçundan yargılandığı davaya sağlık problemleri sebebiyle katılmadı.

Hürriyet gazetesinde yayınlanan habere göre İstanbul 17. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmada Şık’ın avukatı Can Atalay, “Müvekkil uzun tutukluluk sebebiyle sağlık problemleri yaşamaktadır. Kendisi savunma yaptıktan sonra biz de beyanda bulunmak isteriz. Öte yandan SEGBİS ile değil mahkeme huzurunda savunma yapmak istediğini, cezaevi şartlarında savunmasını hazırlamakta güçlük yaşadığını biliyorum” şeklinde konuştu. Duruşma ertelendi.

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir
Terör örgütü PKK karıştı! Örgüt içi infazlar başladı

Terör örgütü PKK karıştı! Örgüt içi infazlar başladı

Afrin operasyonu başladıktan sonra örgüt içi anlaşmazlıklar neticesinde 30 terörist infaz edildi. Hüseyin Gabar adlı terörist Raco'ya, Mani Agid ise Cinderesi'ne yeni elebaşı olarak gönderildi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz