17 Ağustos 2017 Perşembe

Uludağ’da aç kalan ayılar çöp kovalarına saldırdı

Uludağ'da aç kalan ayı ve yavrusu yiyecek aramak için Sarıalan Bölgesi’nde bulunan yerleşim merkezine indi. Ayı ve yavrusu çevresinde otel ve çeşitli sosyal faaliyet merkezlerinin bulunduğu bölgede çöp kovalarında yiyecek aradılar. O anlar cep telefonu ile kayıt altına alındı.


Uludağda aç kalan ayılar ç?p kovalarına saldırdı

Havaların ısınması ile beraber ormanlarda yiyecek bulmakta zorlanan Uludağ’da ormanda yaşayan ayılar zaman zaman oteller bölgesine 2 kilometre uzaklıktaki Sarıalan Bölgesi’ne iniyor.

Uludağda aç kalan ayılar ç?p kovalarına saldırdı

Restoranlardan 25 metre kadar uzakta ve binaların ışıklarının yanmasına karşın konteynerleri deviren anne ayı ve 3 yavrusu buradaki atık yiyeceklerle beslendi.

Arabanın içinden kendilerini görüntüleyen kişilerin ışık tutmaları üzerine tehlike sezen anne ayı yavrularını korumak için aracın üzerine doğru koştu. Bölgede bulunan esnaf, benzer görüntülerin sık sık tekrarlandığını söyledi.

İlginizi Çekebilir

TOKİ’den Maltepe için 305 konutluk müjde

TOKİ’den istanbulluları sevindirecek haber geldi. Maltepe bölgesinde yapılması planlanan 305 konut için ihale düzenlendi. Maltepe'de yapılacak olan kentsel dönüşüm projesi ile ilgili bir milyon metrekarelik alanın kullanılacağı bildirildi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir