Uludağ’da kar kalınlığı 1.5 metreyi buldu! Arabalar kar altında kaldı

Uludağ’da kuvvetli kar yağışı ve fırtına tatil yapanlara zor anlar yaşatıyor. Oteller bölgesinde binlerce tatilcinin aracı kar altında kalırken tatilciler arabalarını bulabilmek için yoğun çaba sarf ediyor.


Uludağ’da kar kalınlığı 1.5 metreyi buldu! Arabalar kar altında kaldı

Uludağ’da şiddetli kar yağışı ve fırtına tatilcilere zor anlar yaşatıyor. Oteller bölgesinde yüzlerce tatilcinin aracı kar altında kalırken tatilciler otomobillerini bulabilmek için yoğun uğraş veriyor.

Uludağda kar kalınlığı 1.5 metreyi buldu! Arabalar kar altında kaldı

TUZLAMA EKİPLERİ MESAİDE

Bursa’da devam eden kar yağışı da akşam saatlerinden itibaren etkisini arttırdı. Şehrin yüksek kesimlerinde yollar karla kaplanırken vatandaşların yolda kalmaması için tuzlama ekipleri de mesaiye başladı.

KAR KALINLIĞI 1,5 METREYE ULAŞTI

Uludağ’da kar kalınlığı 1,5 metreye ulaşırken kar fırtınası yüzünden tatilciler zor anlar yaşadı. Pistlerin bir çoğu tipi nedeniyle kapandı. Güvenlik gerekçesiyle teleferik seferlerine de ara verildi.

TATİLCİLER LOBİLERE SIĞINDI

Kayak tutkunları kar fırtınası nedeniyle kafe ve otel lobilerine sığınmak zorunda kaldı. Yüzlerce tatilcinin aracı kar altında kaldı.

ARAÇLARINI BULAMADILAR

Dönüşe geçmek isteyen vatandaşların bir çoğu kar altındaki araçlarını bulabilmek için yoğun çaba sarf etti. Uludağ’da kar yağışının bu gece ve yarında etkili bir şekilde devam edeceği gece hava sıcaklığının eksi 12 dereceyi bulacağı belirtildi.

KÖYLERE ULAŞIM SAĞLANAMADI

Kapanan Uludağ yolunda da kar küreme araçları aralıksız çalışmalarına devam ediyor. Öte yandan dağ köylerinden bazılarının yollarının kapandığı özellikle Orhaneli-Bursa arasındaki bazı köylere ulaşımın sağlanamadığı belirtildi. Karayollarının yol açma çalışmalarının devam ettiği öğrenildi.

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir
İstanbul’a kar tatili var mı? Okullar yarın tatil olacak mı?

İstanbul’a kar tatili var mı? Okullar yarın tatil olacak mı?

Kar yağışı devam edecek mi? Uzun süredir beklenen kar yağışı sonunda istanbul'a geldi. Öğrencilerin ve velilerin ise ilk sorusu yarın okullar tatil mi? kar tatili olacak mı? oldu. Meteoroloji ve valilik kaynaklarından henüz bir kar tatili haberi gelmedi. Ancak haber ekibimiz an be an konuyu takip ediyor ve bilgileri size haberimizde aktarmaya devam edecek.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz