Üniversiteli genç kıza mahkemede tacizcinin ailesinden küfürlü taciz!

Üniversite öğrencisine tacizde bulunan sanık mahkemeye çıkartılınca cezadan kurtulmak amacıyla “pişmanım” diyerek kendini savundu. Bu esnada tacizcinin ailesi ise genç kızı sözleriyle taciz ederek genç kızın giyimiyle ilgili şok edici ifadeler kullandılar.


Üniversiteli genç kıza mahkemede tacizcinin ailesinden küfürlü taciz!

Ankara’da meydana gelen cinsel saldırı mahkemeye taşındı.

20 yaşındaki üniversite öğrencisi kadın, otobüsten inip evine yürümeye başladığı esnada aynı otobüste bulunan Sertaç Ç. tarafından takip edilmişti. Evinin önüne gelen kadın, kapı zilini çaldığında arkadan yaklaşan Sertaç Ç. kadına saldırmıştı. Mağdur kadın sokağa bakan ev ve iş yerlerindeki kameraların görüntülerini toplayarak karakola gidip şikayetçi olmuştu.

SOSYAL MEDYANIN KUVVETI YAKALATMIŞTI

Ama iddiasına göre, karakoldan “Kaç milyonluk kentte nasıl bulacağız?” cevabını aldı. Bunun üstüne sosyal medyada “Tacizcimi arıyorum” mesajını paylaşan kadın, ailesinin tedirginlik yaşadığını, annesinin “Etek giymesen” dediğini, babasının “Karakola gidip şikayetçi olacağına emin misin, boşuna uğraşma” uyarısında bulunduğunu aktardı. Buna karşın şikayetçi olduğunu fakat netice alamadığını söyleyen kadın, kamera kayıtlarını sosyal medyada paylaştı.Binlerce defa paylaşılan mesaj sonunda polis, saldırgan Sertaç Ç.’yi yakaladı.

Tacizci, talihsiz kızı evini kapısına kadar takip etmişti.

“BANA DOKUNDU”

Tutuklanan saldırgan Sertaç Ç. ilk duruşmada ‘pişmanlık’la cezadan kurtulmaya çalıştı. Kamera görüntüleriyle eylemi sabit olan sanık, “Suçlamayı kabul ediyorum. Bir anlık gafletle suçu işledim. Olay günü evime kestirme yoldan gitmek için güzergahımı değiştirdiğimde tanımadığım kadını gördüm. Arkasından yaklaşıp ona elimle dokundum. Ama pişman olup uzaklaştım” şeklinde konuştu. Mağdur kadın ise saldırganın kendisini tutarak çektiğini, bedenine dokunduğunu, bağırması üstüne kaçtığını anlattı. Mahkeme sanığın tutukluluk halinin devamına karar vererek duruşmayı erteledi.

AĞIR HAKARETE İŞLEM YAPILMADI

Sanığın savunmasının aksine yakınları duruşma çıkışında genç kadına hakarette bulunarak, “Böyle o…pu gibi giyinirsen başına bunlar gelir” şeklinde konuştu. Duruşma salonu çıkışında adliye polisi ile çevik kuvvet polisinin bulunmasına, ‘Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu’ mensuplarının uyarısına karşın hakarette bulunanlara işlem yapılmadı.

SALDIRMAYA KALKTILAR

Polis “Duymadım” diye tutanak düzenlemedi. Şikayette bulunması beklenen platformun avukatı Rüya İnanır şunları belirtti: “T. 7 aralık 2017’de evinin önünde cinsel saldırıya uğradı. Yargılama başladı. Sanık cezada indirim yapılabileceği düşüncesiyle pişman olduğunu söyledi. Duruşma bitiminde sanığın ailesi müştekiye saldırmaya çalışarak ‘Böyle giyinirsen başına her şey gelir’ benzeri sinkaflı sözler sarfettiler. Amacımız bu zihniyetle mücadele etmek. Kadınların giysileri ya da dışarıda olduğu saatler şiddeti ve saldırıyı meşrulaştıramaz. T.’nin ifade ettiği gibi evinin önünde, en güvende hissetmesi gereken yerde artık kadınlar kendilerini güvende hissedemiyor. Kadınları davanın ve özgürlüklerinin takipçisi olmaya çağırıyoruz.”

Kaynak: Milliyet

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir
Mustafa Sandal, servet değerindeki villayı Emina’ya verdi!

Mustafa Sandal, servet değerindeki villayı Emina’ya verdi!

Ünlü şarkıcı Mustafa Sandal, boşanma aşamasındaki eşi Emina'ya 15 milyonluk villayı bıraktı. Sandal'ın kendisinin de çalışma ofisinde konakladığı söyleniyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz