Ünlülerin hesaplarına saldıran hackerlar yakalandı

Gözlerine kestirdikleri ünlü isimlerin sosyal medya hesaplarına sızarak bilgilerini ifşa eden hacker grubu yakalandı.


Ünlülerin hesaplarına saldıran hackerlar yakalandı

Her geçen gün yabancı ve ulusal basında ifşa fotoğrafları ve gizli belgeleri ortaya çıkan ünlülerin hesaplarını ele geçiren hackerlara operasyon düzenlendi. Ünlü isimlerden Seren Serengil ve Tamer Karadağlı’nın aralarında bulunduğu ünlü simaların sosyal medya hesaplarını ele geçirerek tehdit eden hacker çetesinden yedi kişi daha güvenlik güçlerinin düzenlediği operasyonda kıskıvrak yakalandığı bildirildi. Ünlülerin sosyal medya hesaplarına mail yoluyla ele geçiren ve başarılı operasyonlar sayesinde yakalanan hacker sayısı toplamda 38’e yükselirken hackerlerin mağdur ettiği ünlü sayısının ise 34 olduğu açıklandı.

YÜKLÜ MİKTARDA VURGUN YAPTIKLARI ORTAYA ÇIKTI

Güvenlik güçleri tarafından yakalanıp gözaltına alınan hackerların sosyal medya fenomenlerinin de kullandıkları sosyal medya hesaplarını ele geçirerek çok yüklü bir miktarda vurgun yaptıkları bilgisine ulaşıldı. Gözaltına alınan hackerlerın işlemleri İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı siber suçlar birimi tarafından yürütülüyor. Bu birimde bulunan polis memurların hackerların çalışma düzenini imha ederek bir daha bu işi yapmamaları için gerekli önlemleri aldıkları ifade edildi.

HESAPLARDAKİ HER ŞEYİ KOPYALIYORLAR

Emniyet ekiplerinin yapmış olduğu tespitlere göre hackerler çoğunlukla takipçi sayısı fazla olan ünlü isimlere ya da fenmomenlerin hesaplarını ele geçirmeye çalıştıkları bildirildi. Bu hesaplarda bulunan her şeyi kopyalayan hackerler kısa süre içinde hesap tekrar alınsa da ellerindeki malzemeleri tehdit unsuru olarak kullanıp ünlülerden haksız bir şekilde tehditlerle para kopartmaya çalışıyor.

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir
Ünlülerin çıplak resimlerini ifşa eden hacker grubuna hapis cezası

Ünlülerin çıplak resimlerini ifşa eden hacker grubuna hapis cezası

Ünlülerin iCloud hesaplarını ele geçirerek çıplak resimlerini yayan hackerların cezası belli oldu.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz