Üvey kızlarına cinsel istismarda bulunan tacizci babaya 43 yıl hapis!

Konya’da üvey kızı D.Y.’ye eziyet etmekle ve S.Y.’ye de ‘cinsel tacizde’ bulunmakla hakim karşısına çıkartılan M.Y. (27), toplam 43 sene 1 ay 15 gün hapis cezası aldı.


Üvey kızlarına cinsel istismarda bulunan tacizci babaya 43 yıl hapis!

Olay, geçen sene şubat ayında Kulu ilçesinde yaşandı. İddiaya göre, anneleri cezaevinde olan D.Y. ve S.Y., üvey babaları M.Y. ile beraber yaşamaya devam etti. Rahatsızlanan D.Y., geçen sene 11 Şubat’ta hastaneye kaldırıldı. Doktorlar, D.Y.’nin cinsel organında yanık belirleyince vaziyeti polise bildirdi. D.Y.’nin verdiği ifadenin sonrasında, polis, şüphe üstüne üvey baba M.Y.’nin ifadesine başvurdu.

‘Sinirlendim çakmakla yaktım’

M.Y. ifadesinde, eve gittiğinde çocuğun iç çamaşırlarını sobanın yanında kanlı halde gördüğünü, sebebini sorduğunu, çocuğun çubuk soktuğunu söylemesi üstüne sinirlendiğini öne sürerek, çakmakla çocuğun cinsel organını yaktığını belirtti. Bunun üstüne M.Y., gözaltına alındı.

İstismar ortaya çıktı

Soruşturmayı derinleştiren polis, psikolog eşliğinde D.Y’nin ablası S.Y.’nin de olayla alakalı ifadesine başvurdu. S.Y., konudan haberdar olmadığını fakat üvey babasının kendisine tecavüz ettiğini ileri sürdü. S.Y. ifadesinde “Annem cezaevine girdikten sonra M.Y. bana 4-5 sefer cinsel istismarda bulundu” şeklinde konuştu. Sorgusunun sonrasında adliyeye sevk edilen M.Y. çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. İki kardeş de devlet koruması altına alınıp, çocuk esirgeme yurduna yerleştirildi.

Şikâyetlerinden vazgeçtiler

Konya 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davanın ikinci ve son celsesine S.Y., D.Y. ve anneleri F.Y. katıldı. S.Y. ve D.Y.’nin isteği üstüne tutuklu olan üvey babaları M.Y. salon dışına çıkarıldı. Sonrasında iki kardeş sosyal hizmetlerden gelen uzman eşliğinde ifade verdi. İki kardeş, “M.Y. yalnızca bizi dövdü. Daha önce şikâyetçiydik ama şuanda şikâyetçi değiliz. Sanık bize dövmenin dışında bir şey yapmadı. Şuandaki ifademizi dikkate alın. M.Y.’nin annemizden boşanmasını istiyoruz” diyerek ifade verdi.

DNA testi yapıldı

Cumhuriyet savcısı mütalaasında, D.Y.’nin üvey babası M.Y.’den korktuğu için ifadesini değiştirip, şikâyetinden vazgeçtiğini, M.Y.’nin de ifadesinde üvey kızının cinsel organını çakmakla yaktığını itiraf ettiğini söyledi. Savcılık, yapılan testte, D.Y.’nin iç çamaşırından alınan örneklerle, M.Y.’nin DNA’sının eşleştiğini, S.Y.’nin ise cinsel istismara uğradığının sabit olduğunu söyleyerek M.Y.’nin cezalandırılıp tutukluluk halinin devam etmesini istedi.

İyi hal indirimi

Sanık M.Y. ise mahkemedeki savunmasında, “Uzun süredir tutukluyum. Tahliyemi talep ediyorum” şeklinde konuştu.

Mahkeme heyeti, sanık M.Y.’ye S.Y.’ye yönelik ‘çocuğa cinsel istismar’ suçundan 18 sene hapis cezası verdi. Mahkeme heyeti, üvey baba olması ve suçu birden fazla işlemesi sebebiyle sanığın cezasını 33 sene 9 aya çıkardı. Ceza, sanığın mahkemedeki iyi halinden dolayı 28 sene 1 ay 15 güne indirildi. Mahkeme heyetinin, D.Y.’ye yönelik ‘çocuğa cinsel istismar ve eziyet’ suçundan da 15 sene hapis cezası vermesiyle, sanık M.Y. toplam cezası 43 sene 1 ay 15 gün hapis oldu.

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir
Kamu çalışanlarına indirimli tatil geliyor!

Kamu çalışanlarına indirimli tatil geliyor!

TÜRSAB'ın Başbakan'a sunduğu raporda, "Kamu çalışanlarına destek verilerek tatil yapmaları özendirilsin" talebi, memurlara indirimli ve 12 ay taksitle tatil olanağını gündeme taşıdı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz