Van’da İskele Caddesi Çift Yönlü Trafiğe Açılıyor

Van Büyük Şehir Belediyesi tarafından İskele Caddesi için başlatılan çalışmalar vatandaşları ve esnafı sevince boğdu. Edinilen bilgiye göre cadde çift yönlü olarak trafiğe katılacak.


Van’da İskele Caddesi Çift Yönlü Trafiğe Açılıyor

Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Murat Zorluoğlu’nun talimatıyla İskele Caddesi’nin çift yönlü trafiğe açılacak olması vatandaşı ve esnafı mutlu etti.

Van’ın en uzun ve en işlek ana arterlerinden biri olan İskele Caddesi, seneler sonra tekrardan çift yöne dönüyor. Vali Murat Zorluoğlu’nun talimatı doğrultusunda harekete geçen Van Büyükşehir Belediyesi, caddede fizibilite çalışmalarına başladı. Yapılacak olan son düzenlemelerin sonrasında caddenin en kısa süre içinde tekrar çift yönlü trafiğe açılması bekleniyor. Caddenin çift yönlü olması ise esnaf ve vatandaşlar tarafından sevinçle karşılandı.

Çift yönlü trafiğin caddeye hareket getireceğini söyleyen cadde esnafı Ekrem Sönmez, “Vali Beyin bu kararını çok olumlu buluyorum. Zaten biz esnaflar olarak senelerdir caddenin çift yönlü olmasını istiyorduk. Caddenin çift yönlü olmasıyla caddeye hareket gelecek. İşlerimizin de artacağını düşünüyorum. Bence doğru alınmış bir karar. Bu kararından dolayı Vali Beye çok teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Esnaf olarak alınan karardan mutlu olduklarını belirten Onur Yücedağ ise, “Yıllardır cadde aynı biçimde. Hiçbir gelişme olmadı. Gelişmemesinin sebebi ise tek yön olmasından kaynaklanıyor. Bir de caddede ciddi bir park problemi vardı. Ne yazık ki caddeyi birçok insan park alanı olarak kullanıyordu. Bence yerinde alınmış bir karar. Yetkililere teşekkür ediyorum” diyerek konuştu.

Caddenin tek yön olması sebebiyle mahalle sakinlerinin toplu taşıma araçlarını kullanamadığını ve bu sebeple mağdur olduklarını söyleyen Yıldırım Toktaş da, “Tek yön olması sebebiyle toplu taşıma araçlarına binemiyoruz. Çarşı merkezine çıkmamız için ya Sıhke ya da Alipaşa caddelerine gitmemiz gerekiyor. Bu sebeple de özelikle kadın ve çocuklar mağdur oluyor. Çift yön olması bence yerinde alınmış bir karar. Bu kararla caddenin de gelişeceğini düşünüyorum. Valimizden isteğimiz ise, İkinisan Caddesi’ne yapılan ışıklandırma ve kaldırım çalışmasının aynısının İskele Caddesi’ne de yapılmasıdır” dedi.

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir
Doğu Ekspresi biletleri tükenince Van Gölü Ekspresi kıymete bindi

Doğu Ekspresi biletleri tükenince Van Gölü Ekspresi kıymete bindi

Doğu Ekspresi'yle Kars'a hücum eden gençler 2 aylık biletler bitince sosyal medyanın yeni gözdesi Van Gölü Ekspresi için kuyruğa girdi. Kampanya başlatan gençler, şubatta şehire 12 bin kişiyi çekmeyi amaçlıyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz