Vergi yapılandırmaları ile ilgili tarih belli oldu!

Vergi yapılandırması ne zaman başlıyor? Maliye Bakanı Naci Ağbal’dan referandum önce vatandaşa müjde geldi. Ağbal, yeni borç yapılandırma işlemlerinin Mayıs ayında başlayacağını açıkladı. Vergi yapılandırması bir önceki yapılandırmayla aynı olacak. Yapılan açıklamalar ile ilgili detaylar aşağıda.


Vergi yapılandırmaları ile ilgili tarih belli oldu!

Maliye Bakanı Naci Ağbal referandum öncesi vatandaşa müjdelenen borç yapılandırması için başvuruların mayıs ayında başlayacağını söyledi.

Bakan Ağbal, yeni vergi yapılandırmasının bir önceki yapılandırmayla aynı olacağını belirterek, mayıs ayından itibaren başvuruların alınacağını ifade etti. Maliye Bakanı Naci Ağbal, üzerinde çalıştıkları yeni vergi yapılandırmasına ilişkin detayları paylaştı.

Haziran 2016’dan sonraki dönemi kapsayacak yapılandırma için “Yeni yapılandırma geçen yıl yapılan ile aynı kapsamda olacak” diyen Ağbal, “Mayıs ayında başvuruları almaya başlayacağız. Yeni yapılandırmada SGK prim borcu olanlar da faydalanacak” diye konuştu.

7 MİLYON 200 KİŞİ FAYDALANACAK

Ağbal önceki gün yaptığı açıklamada 7 milyon 200 bin kişiyi ilgilendiren yeni bir yapılandırmaya gideceklerini açıklamıştı. Ağbal yeni yapılandırmadan 2016 Temmuz ayından 2017 yılı Mart ayına kadar vergi borçlarını ödemeyenlerin de yararlanabileceğini ifade etmişti.

Yeni adımla beraber aşağı yukarı 47 milyar lira tutarındaki vergi alacağının yapılandırılması bekleniyor.

Kaynak: Sözcü

İlginizi Çekebilir
Emlak Vergisi Ödeyecekler Dikkat! Fazla Vergi Ödemeyin

Emlak Vergisi Ödeyecekler Dikkat! Fazla Vergi Ödemeyin

Şahin Nizamoğlu Avukatlık Ortaklığı Kurucu Ortağı Avukat Berkay Nizamoğlu, "Birçok vatandaş ve firma farkında olmadan belediyelere fazla miktarda emlak ödemesi gerçekleştiriyor." diyerek uyardı: Ödenen vergiler, 5 sene geriye dönük alınabiliyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz