Yakalanacağını anlayınca vergi dairesinde kendini patlatarak intihar etti!

Ankara’da vergi dairesindeki meydana gelen patlamanın sebebinin bomba olduğu tespit edildi. Osmaniye’ye kadar izlenen terörist yakalanacağını anlayınca intihar ederek kendini patlattı.


Yakalanacağını anlayınca vergi dairesinde kendini patlatarak intihar etti!

Ankara Çukurambar’daki Anadolu İhtisas Vergi Dairesi Müdürlüğü’nde dün yaşanan patlamanın, çanta içindeki bombayla gerçekleştirildiği saptandı.

Saldırıyı düzenlediği ileri sürülen terörist Ersen Ertogan, Ankara’dan Osmaniye’ye kadar izlendi, yakalanacağını anlayınca intihar etti.

BOMBA YÜKLÜ ÇANTAYI GİRİŞE BIRAKMIŞ

Adana, Şırnak ve Mardin’de yapılan operasyonlarla olaya karışan 8 kişi yakalandı. Saldırıyla alakalı ayrıntılar gün yüzüne çıktı. Gazete Habertürk’ten Neşet Dişkaya’nın haberine göre, Ankara İstihbarat ve Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, bölgedeki kameraların görüntülerini inceleyerek, içinde bomba düzeneği bulunan çantayı vergi dairesinin girişine bırakanın Ersan Ertogan olduğunu tespit etti.

YPS’DE EĞİTİM ALMIŞ

Mardin Mazıdağı doğumlu olan 27 yaşındaki Ersen Ertogan’ın, PYD’nin kontrolündeki Suriye kırsalında, YPS içinde eğitim aldığı ve kanun dışı yollardan Türkiye’ye girdiği tespit edildi. Ertogan’ın, saldırının sonrasında Suriye’ye kaçmak için yola çıktığı belirlendi.

OSMANİYE’YE MÜTHİŞ TAKİP

Hızla takip başlatan Ankara Emniyet Müdürlüğü İstihbarat ve Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Ersan Ertogan’ı Osmaniye’ye kadar izledi.

YAKALANACAĞINI ANLAYINCA HAP İÇEREK İNTİHAR ETTİ

İçinde bulunduğu araç saat 04.00 sıralarında durdurulan ve yakalanacağını anlayan Ertogan’ın hap içerek intihar ettiği söylendi. Aynı araçtaki 2 kişi yakalandı. Adana, Şırnak ve Mardin’de de operasyon düzenlendi. Toplam 8 kişi gözaltına alındı.

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir
Kamu çalışanlarına indirimli tatil geliyor!

Kamu çalışanlarına indirimli tatil geliyor!

TÜRSAB'ın Başbakan'a sunduğu raporda, "Kamu çalışanlarına destek verilerek tatil yapmaları özendirilsin" talebi, memurlara indirimli ve 12 ay taksitle tatil olanağını gündeme taşıdı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz