Yarar’dan idlip operasyonu hakkında önemli açıklama

Tanınmış güvenlik uzmanı ve yazar olan Mete Yarar Türkiye’nin Suriye bölgesinde düzenlemiş olduğu operasyonlarla ilgili konuştu.


Yarar’dan idlip operasyonu hakkında önemli açıklama

Ortadoğu’nun en fazla kan dökülen ve teröristlerin rahatça gezip dolaştığı Suriye’ye yönelik Türk Silahlı Kuvvetleri’nin başlattığı İdlib operasyonu hakkında güvenlik uzmanı ve yazar Mete Yarar, Türkiye için bu operasyonun önemli olduğunu ve ilerleyen günlerde de kendini daha iyi göstereceğini söyledi. Ayrıca Yarar, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Türkiye’nin en uzun sınır komşusu olan Suriye’nin İdlip şehri için başlatılan bu uzun soluklu harekât için daha önce gerçekleşen Fırat Kalkanı Operasyonu ile aynı olmadığını bu operasyonun her şeyden önce bir istihbarat operasyonu olduğunu dile getirdi.

OPERASYONUN AMACI SİVİL HALKI KORUMAKTIR

Kayseri’de ilk defa düzenlenen Kitap Fuarı’nda Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın daha önceden işaret gösterdiği İdlip operasyonuyla ilgili olarak önemli ifadeler kullanan güvenlik uzmanı ve yazar Mete Yarar, Gerçekleşen operasyonun bir plan dâhilinde sürdürüldüğü aktardı. Ayrıca Yarar, İdlip üzerine yapılan operasyonun Astana’da gerçekleştiğini ve bu operasyonun içinde ABD’nin yıllardır kendisine düşman olarak belirlediği Rusya’nın bulunduğunu ama perojenin amacını bölgede bulunan sivil vatandaşları korumak olduğunu belirtti.

İDLİB OPERASYONU ZORLUKLARA RAĞMEN SÜRDÜRELECEK

Eli kanlı terör örgütü PKK’nın Suriye kolu olan PYD’nin Suriye içlerine doğru ilerlemesinin önüne İdlip operasyonu ile geçileceğini bildiren Yarar, operasyonun zorluklara rağmen devam ettirildiğini ve durmadan da sürdürüleceğini ifade etti. TSK’nın bu yönde geri adım atmayacağını söyleyen Yarar, operasyonun Türkiye açısında çok önemli olduğunu vurguladı.

İlginizi Çekebilir
Türkiye’den İdlib saldırıları ile alakalı İran ve Rusya’ya çağrı!

Türkiye’den İdlib saldırıları ile alakalı İran ve Rusya’ya çağrı!

Suriye rejiminin muhalifleri hedef alan saldırılarına tepki gösteren Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, "Rusya ve İran, Esed rejimini durdurmalı." şeklinde konuştu.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz