Kadir Topbaş'ın Servetiyle Bilinen Eşi Özleyiş Topbaş kimdir, nereli, çocukları kim?

76 yaşında vefat eden İBB eski Başkanı Kadir Topbaş'ın vefatından sonra Kadir Topbaş’ın eşi ve çocukları merak ediliyor. Peki, Özleyiş Topbaş kimdir, nereli, kaç yaşında? Özleyiş Topbaş ve Kadir Topbaş'ın kaç çocuğu var, çocuklarının ismi ne? Hüseyin Ersan, Mustafa Ömer ve Kübra Topbaş meslekleri ne? Özleyiş Topbaş serveti ne kadar? Kadir Topbaş ve Özleyiş Topbaş'ın damatları ve çocukları...

Kadir Topbaş'ın Servetiyle Bilinen Eşi Özleyiş Topbaş kimdir, nereli, çocukları kim?
Eski İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Kadir Topbaş hayatını kaybetti. Uzun süredir hastanede korona virüs tedavisi gören ve 76 yaşında olan Topbaş’ın ölümü sonrasında herkes adeta yasa boğuldu. Eski İBB Başkanı Topbaş, 16 Kasım tarihinde korona virüs nedeniyle hastaneye kaldırılmıştı. 21 Şubat 1958 tarihinde Kasımpaşa’da dünyaya gelen Özleyiş Topbaş, İBB Kadın Kolları Koordinasyon Merkezi Fahri Başkanlarından. Aslen Çankırılı (Atkaracalarlı) olan Özleyiş Topbaş, 1958 yılında Orhan Bey ve Saadet Hanım’ın dört kızından ilki olarak Kasımpaşa’da doğmuştur. 1972’de 16 yaşında iken üç dönem İBB Başkanlığı yapmış olan 29 yaşındaki Kadir Topbaş ile evlendi. Bu evlilikten Hüseyin Ersan, Mustafa Ömer ve Kübra Topbaş adlarında ikisi erkek biri kız 3 çocukları dünyaya geldi. B Kadın Kolları Koordinasyon Merkezi Fahri Başkanlarından olan Özleyiş Topbaş ayrıca emlak zengini olarak da bilinmektedir. Kadir Topbaş ise babasından kalan bir muhallebici dükkanı ile girdiği siyasette işlerini büyütüp 16 dükkanlık bir zincire sahip olurken, kardeşleri de SÜTİŞ ile yeni bir zincir halkası kurdu. Kadir Topbaş'ın eşi Özleyiş Topbaş emlak işlerine yönelirken çocukları ise gıda sektöründe yol aldılar. İşte Kadir Topbaş ailesinin serveti...

Kadir Topbaş ve Özleyiş Topbaş'ın serveti ne kadar?

63 yaşında olan Özleyiş Topbaş, hatırı sayılır bir emlak zengini. Özleyiş Topbaş'ın 20 milyon lirayı aşkın değerde arsa sahibi olduğu söyleniyor. Özleyiş Topbaş yatırımlarının hemen hepsini de Büyükçekmece'de Güzelce mahallesinde yapmış. Özleyiş Topbaş en son gündeme Çekmece'de deniz kenarındaki muhteşem ev inşaatı ile gelmişti. Resmi tapularına göre Kadir Topbaş tam bir emlak zengini. Kadir Topbaş'ın Esenyurt'ta 4680 metrekarelik bir arsası var İstanbul'un kalbi Taksim'e çok yakın olan Gümüşsuyu'nda ise geniş bir dairesi var Kadir Topbaş'ın. 502 metrekarelik bu daire 2010 yılında satın alınmış. Kadir Topbaş'ın servet listesinde Beyoğlu Sururi Mahallesi'nde 5 katlı olan 10 dairelik lüks binadaki hisseleri, yine aynı mahallede 286 metrekarelik apartmanın da hisseselerine sahip. Yalnızca daire değil, Kadir Topbaş'ın bir çok işyeri ve dükkanı da var. İstanbul'da 16 şubesi bulunan Saray Muhallebicisi'nin Nişantaşı şubesinin yer aldığı binadaki 2 dükkan ve 2 daire de Topbaş'ın. Sarıyer, Esenyurt, Küçükçekmece ve Bakırköy'de de İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı'na ait bir çok arsa ve daire var. Topbaş'ın gayrimenkulleri İstanbul'dakilerle sınırlı değil. Memleketi Artvin Yusufeli'de, içinde 3 katlı villa bulunan 2 bin 530 metrekarelik arsası bulunuyor.

Kadir Topbaş ve Özleyiş Topbaş çocukları

Kadir Topbaş ile eşi Özleyiş Topbaş'ın 3 çocukları var. Büyük oğlunun ismi Hüseyin Ersan Topbaş, küçük oğlunun adı Ömer Topbaş. Kızları ise Kübra Topbaş...

Hüseyin Ersan Topbaş kiminle evli?

Kadir Topbaş'ın büyük oğlu Hüseyin Ersan Topbaş , Tuğba Topbaş ile evli. Hüseyin Ersan Topbaş, ailenin servetine servet katan Saray Muhallebi zincirinde çalışıyor. Yurt dışı eğitimli olan Hüseyin Topbaş'ın ismini kamuoyu, Fenerbahçe yönetim listesinde görünce duydu. Hüseyin Topbaş en son, Ataköy Alışveriş Merkezi’nde restoran&şarküteri Namlı Gurme’yi açtı.

Ömer Topbaş kiminle evli?

Kadir Topbaş'ın küçük oğlu Ömer Topbaş da mısır işinde. Zengin bir aile kızı ile evlenen Ömer Topbaş, ünlü Hacı Sayyid Baklavalarının sahibi olan Dinçerler ailesinin kızı Göksu Dinçerler ile evlendi. Eşi Göksu'nun da doğum günü orgazisasyonları yapan bir şirketi var. Koç Üniversitesi İşletme Fakültesi mezunu olan Ömer Topbaş, SÜTİŞ'in sahibi olan kuzeniyle daha okuldayken Pi Gastro'yu kurmuş. Ömer Topbaş da ağabeyi gibi aynı zamanda Saray Muhallebicisi'nde çalışıyor.

Kadir Topbaş kızı Kübra Topbaş ve damadı Ömer Faruk Kavurmacı kimdir?

Ömer Faruk Kavurmacı Topbaş ailesine zengin bir işadamı olarak dahil oldu. Kübra Topbaş ile evlenen Ömer Faruk Kavurmacı Aker eşarpları ve Pierre Cardin gibi iki önemli markanın sahibiydi. Kayınpederi Kadir Topbaş olduktan sonra da tahmin edileceği gibi bir inşaat şirketi kurdu.

Kadir Topbaş'ın  hayatı

08 Ocak 1945 tarihinde Artvin ilinin Yusufeli ilçesi'nde doğan Kadir Topbaş, henüz üç aylık iken babasının yanına İstanbul'a geldi. Annesinin savaş yılları boyunca bulunduğu Artvin ilinin Yusufeli ilçesinde bağlı Altıparmak köyünde 1945 yılında doğan Topbaş, henüz üç aylıkken İstanbul'a geldi. Topbaş orta öğrenimine Işık Lisesi'nde başlayıp İstanbul İmam Hatip Lisesi'nde tamamladı. 1972 yılında Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi'nden, 1974 yılında Mimar Sinan Üniversitesi Mimarlık Bölümü'nden mezun oldu. Doktora tezini İstanbul Üniversitesi Sanat Tarihi ve Arkeoloji Bölümü'nde "Hidiv Kasrı ve Boğaziçi Sivil Mimarisindeki Yeri" başlığıyla tamamladı. Topbaş uzun yıllar serbest mimar olarak çalıştı. 1994–1998 yılları arasında İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın danışmanlığını yaptı. Danışmanlığı süresince, Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı olan saray, kasır ve tarihi eserlerin restorasyon çalışmalarına katkıları oldu. Kültür Bakanlığı İstanbul 1 Numaralı Kültür Varlıkları Koruma ve Anıtlar Kurulu başkan yardımcılığı görevini yürüttü. Bir süre aile şirketlerinin yönetiminde bulundu. 1996 yerel ara seçimlerinde Refah Partisi'nden Bakırköy Belediye Başkanlığı'na aday oldu ancak seçilemedi. 1999 yerel seçimlerinde Fazilet Partisi'den Beyoğlu Belediye Başkanlığı'na seçildi. Bu görevi süresince İstanbul'a model olabilecek "Güzel Beyoğlu" projesini hayata geçirdi. Mimari projesini kendisinin çizdiği "Kentsel Dönüşüm ve Sosyal Rehabilitasyon" çalışmaları kapsamında Kasımpaşa'da Kapalı Spor Salonu Kompleksi, Eğitim ve Sosyal Tesislerini hizmete sundu. 28 Mart 2004 tarihinde yapılan yerel seçimlerde AK Parti'den aday oldu ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na seçildi. Topbaş bu görevinden 2017 yılında istifa etmiştir.
Kadir Topbaş'ın Servetiyle Bilinen Eşi Özleyiş Topbaş kimdir, nereli, çocukları kim?