Kış geldi! Atlı kızaklar meydana çıktı

Çıldır Gölü'nde donmuş bölümdeki 25 santimetrelik buzla atlı kızaklar, turistlerin ilgisini çekiyor. Atlı kızaklar turistler için farklı bir deneyim sunuyor.

Kış geldi! Atlı kızaklar meydana çıktı

Çıldır Gölü'nde buzla kaplanan Taşbaşı köyü mevkisindeki bölüm, atlı kızaklar için bir kez daha eşsiz bir oyun alanına dönüştü. Göldeki buz kalınlığı 25 santimetreye ulaşınca, atlı kızaklar donmuş yüzeye çıkarılmaya başlandı. Buzlu yüzey, bölgeye gelen turistlere ve yerel halka eşsiz bir deneyim sunuyor. Atlı kızaklar ve kar motorlarıyla donan yüzeyde gezen turistler, adeta buzlu bir masalın içindeymiş gibi hissediyorlar. Bir vatandaşın Herkül adını verdiği süs köpeğiyle kar motoru üzerinde tur atması da renkli anlara sebep oluyor.

Bazı vatandaşlar, buz üzerinde halay çekerek keyifli anlar yaşarken, bölge halkından Ercan Taşdemir, atlı kızak sezonunun açıldığını ve misafirlere hizmet verdiklerini belirtiyor. Göl kıyısındaki restoranda balık ve yemek ikramının yanı sıra, 20-25 santimetrelik buz tabakasıyla yerli ve yabancı turistleri beklediklerini ifade ediyor. Çıldır Gölü, bu etkileyici manzarasıyla ziyaretçilere unutulmaz bir kış deneyimi sunmaya devam ediyor.

Kış geldi! Atlı kızaklar meydana çıktı