Müge Anlı'da cinayet itirafı! Arkadaşı öldürmüş

Dün öğle saatlerinde Mustafa Hakkulu'nun cansız bedeni bulunmuştu. Bugün baskılara dayanamayan arkadaşı cinayeti itiraf etti.

Müge Anlı'da cinayet itirafı! Arkadaşı öldürmüş

Adana'da 11 gündür kayıp olan Mustafa Hakkulu'nun trajik hikayesi, Müge Anlı'nın programında şok bir itirafla gün yüzüne çıktı. Hakkulu'nun yakın arkadaşı İsa Dumlu, canlı yayında cinayeti ürkütücü bir detayla itiraf etti. Acılı kardeş ise duydukları karşısında sinir krizi geçirdi.

Mustafa Hakkulu'nun aracının 13 Aralık'ta terk edilmiş halde bulunmasıyla başlayan olay, Postkabasakal Mahallesi'nde dere kenarında yapılan keşifle daha karanlık bir hal aldı. Vatandaşların bildirmesi üzerine olay yerine gelen jandarma ekipleri, Hakkulu'nun cesedinin 11 gündür kayıp olan şahsa ait olduğunu belirledi. Yapılan ilk otopside, Mustafa Hakkulu'nun tabanca ile ensesinden vurularak öldürüldüğü tespit edildi.

Arkadaşı cinayeti anlattı!

Şok edici detaylar cinayetin perde arkasında ortaya çıktı. Müge Anlı'nın programına konuk olan İsa Dumlu, canlı yayında arkadaşı Mustafa Hakkulu'yu karısı hakkında söylediği iddialar nedeniyle öldürdüğünü itiraf etti. Dumlu, "Ben o gün Mustafa'ya para verdim. Birkaç saat sonra Mustafa'yı yeniden aradım kafam bozuk olduğu için ona gel takılalım dedim. Ailevi meselelerim vardı. Sonra Mustafa ağabeyle buluştuk onun aracını bir yere bırakıp benim araçla devam ettik. Biraz dolanıp alkol aldıktan sonra geri döndük. Ben telefonumla uğraşırken eşimin fotoğraflarını gördü. Eşime ağza alınmayacak laflar söyleyince ben de dayamadım. Olay yaşandı ve onu orada bıraktım. Öldürdüğüm silah bende ve ruhsatsız. Silah benim aracımdaydı. Aramızda bir tartışma olmadan ben direkt vurdum." şeklinde korkunç anları anlattı.

Cinayetin ardından Dumlu, cesedi arabasında taşıyarak bir köprüden atarak kurtulmaya çalıştığını belirtti. Arabanın camını değiştirip, cinayet silahını evinde sakladığını anlatan Dumlu'nun itirafları stüdyodaki herkesi dehşete düşürdü. Bu dehşet dolu anlar, Mustafa Hakkulu'nun kız kardeşinin canlı yayında sinir krizi geçirmesine neden oldu. Olayın hemen ardından Dumlu, İstanbul Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından gözaltına alındı. Gelişmeler, adli sürecin başlamasıyla birlikte daha fazla detay ortaya çıkacak gibi görünüyor.

Müge Anlı'da cinayet itirafı! Arkadaşı öldürmüş