Regaip Kandili dolayısıyla camilerde yoğunluk

Regaip Kandili vesilesiyle vatandaşlar camilere akın ederken, kılınan namazların ardından kandil dolayısıyla kandil simidi ve lokum ikramında bulunuldu.

Regaip Kandili dolayısıyla camilerde yoğunluk

Regaip Kandili dolayısıyla üç ayların başlangıcı için camilere akın eden vatandaşlar dualarla kutsal geceyi kutladı. 

Bursa

Bursalılar Regaip Kandili için Ulu Cami'yi doldururken, namaz sonrasında okunan duaların ardından vatandaşlara lokum ve kandil simidi ikram edildi. 

Adana

Adana'daki Hacı Sabancı Merkez Camisi'nde Regaip Kandili'ne özel Kur'an-ı Kerim tilaveti gerçekleştirildi. Regaip Kandili programında ayrıca Mevlid-i Şerif okunduktan sonra cemaate vaaz verildi. Cami çıkışında ise cemaate ikramlarda bulunuldu. 

Mersin

Mersin'deki camilerde de Regaip Kandili dualarla idrak edilirken, Yenişehir ilçesinde bulunan Muğdat Camisi'nde yatsı namazı öncesinde kandil programı gerçekleştirildi. 

Hatay

Hatay'ın İskenderun ilçesindeki Kaptanpaşa Camisi'nde kur'an-ı Kerim tilaveti sonrasında ilahiler okunurken, yatsı namazının ardından cami çıkışında vatandaşlara ikramda bulunuldu. 

Osmaniye

Osmaniye'de de Bülbül Camii'nde Regaip Kandili programı düzenlendi. Kuranı Kerim tilavetinin ardından Osmaniye İl Müftüsü Ali Çakmak cemaate vaaz verdi. Mevlid-i Şerif'in ardından dualar edilirken, cami çıkışında da vatandaşlara ikramlar yapıldı.

Regaip Kandili dolayısıyla camilerde yoğunluk

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Henüz yorum eklenmemiş ilk ekleyen olmak istemez misin?