RTÜK o kanallara ceza yağdırdı

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), 7 kanala para cezası verdi.

RTÜK o kanallara ceza yağdırdı

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), 7 kanala para cezası verdi.

7 farklı televizyon kanalına ceza! Melih Gökçek'in oğlu AKP Milletvekili Osman Gökçek ve Ülkü Ocakları Başkanı Ahmet Yiğit Yıldırım'ın şikayeti üzerine, Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) harekete geçti. O kanallara ceza yağdı!

RTÜK TARAFINDAN İDARİ PARA CEZASI ALAN KANAL VE PROGRAMLAR

Aralarında FOX TV, Star TV ve Show TV'nin de bulunduğu 7 kanala para cezası verildi. İşte gerekçeler...

FOX TV'ye, Hudutsuz Sevda dizisindeki "şiddete özendirici ve çocuk ve gençlerin zihinsel ve ahlaki gelişimine aykırı" sahneler sebebiyle yüzde 3,

Star TV'ye, Sakla Beni dizisindeki "şiddete özendirici ve çocuk ve gençlerin zihinsel ve ahlaki gelişimine aykırı" sahneler sebebiyle yüzde 3,

Show TV'ye, Didem Arslan Yılmaz’la Vazgeçme programındaki "şiddete özendirici ve çocuk ve gençlerin zihinsel ve ahlaki gelişimine aykırı" sahneler sebebiyle yüzde 3 para cezası kesildi.

Flash Haber'e, Başkentte Gündem programındaki sunucunun yorumları sebebiyle yüzde 3,

KRT'ye, Medya Terapi programındaki "zamlar ve siyasi değerlendirmeler" sebebiyle yüzde 3,

TELE1'e, Merdan Yanardağ ile Emre Kongar’ın 3 ayrı programındaki "şikayet ve küçük düşürme" gibi sebeplerle yüzde 3,

HALK TV'ye, Kayda Geçsin programında Sinan Ateş ile ilgili yorumların yapılması nedeniyle yüzde 3 idari para cezası uygulandı.

CHP'nin RTÜK üyesi İlhan Taşcı, bu tür yaptırımların gelecekte daha ağır olacağını açıkladı. Taşcı, halkın haber alma hakkını engellemeye çalışan, hükümeti eleştiren ve sansür içerikli yapım ve kanallar için yeni ve daha ağır yaptırımların yolda olduğunu belirtti.

RTÜK o kanallara ceza yağdırdı