Yavuz Bingöl’den Ak Parti sorusuna cevap!

Ünlü türkücü Yavuz Bingöl’e verdiği röportajda “Yandaş mısınız?” sorusu yöneltildi. Bingöl, “Uyumlu olursanız isminiz yandaş olur.” diyerek 1 kez Ak Parti’ye oy verdiğini açıkladı.


Yavuz Bingöl’den Ak Parti sorusuna cevap!

Yavuz Bingöl, Habertürk TV’de yayınlanan Açık ve Net programında Kübra Par’ın sorularını cevapladı. Bingöl, “Yandaş mısınız?” sorusuna şu şekilde yanıt verdi: ”Tabii ki değilim ben uyumlu bir insanım. Günümüzde uyumlu olursanız isminiz yandaş oluyor, diyalog kurarsanız isminiz yandaş oluyor. İlişki kurarsanız isminiz yandaş oluyor bu olacak iş mi?”

”YANDAŞ MISINIZ?” SORUSUNA YANIT

Yavuz Bingöl, ”Yandaş mısınız?” sorusuna da şu cevabı verdi: ”Tabii ki değilim ben uyumlu bir insanım. Günümüzde uyumlu olursanız isminiz yandaş oluyor, diyalog kurarsanız isminiz yandaş oluyor. İlişki kurarsanız isminiz yandaş oluyor bu olacak iş mi? İnsanın ruhunda insanın yaratılışında var bu. Diyalog kurarak çözmemiz gerekir. Bu ülke hepimizin, Devletin tepesindeki seçilmiş insana mesela Cumhurbaşkanı’na onu aşağılamak ya da hakaret etmek doğru mu? Bence değil. Ben hiçbir zaman bu şekilde bir yol tercih etmem. Fikirlerimiz ayrı olabilir ama şu anda bizim Cumhurbaşkanı’mız. Ülkenin vaziyeti belli, Irak’ın Suriye’nin vaziyeti belli. Bizim ülkemize karşı bir art niyet var. 40 senedir bir terör var 60 bin insanımız kaybetmişiz. İnsanlar birbirini sevmekten vazgeçtiği gibi bu ülkeyi de sevmekten vazgeçtiler galiba.”

”KENDİMİ SOLCU DİYE KATEGORİZE ETMEK İSTEMİYORUM”

Yavuz Bingöl, ”Hâlâ solcu musunuz?” sorusuna “Aslında bence insan mühim. İnsanın iç dünyası; vicdandan, sevgiden, barıştan, kardeşlikten yana olmak… Bu söylediğim kelimeler yalnızca solculara ait kelimeler mi? Hayır, öyle değil. Kendimi ‘solcuyum’ diye kategorize etmek istemiyorum” diyerek cevap verdi.

Bingöl, ”Biz Che Guevara, Deniz Gezmiş’ler tarafından anlatılan, o romantik duygulara kapılmış gençlerdik. Ama işin aslı, günümüzde artık öyle değil” şeklinde konuştu.

“BENİ KARDEŞİM BİLE ANLAMADI”

Bingöl, kardeşi ile henüz barışmadığını söyleyerek, “Ben 54 yaşındayım. Aklım başımda, memleket sevdalısıyım. Ben insanların birbirleri ile kavga etmesini bu kadar ayrışma ve kutuplaşma kesinlikle istemiyorum. Bu işten kimseye yarar gelmeyecek. Kardeşim ile barışmadım, barışmayı da düşünmüyorum” diyerek konuştu.

“HAYATIMDA 3 DEFA OY KULLANDIM”

Yavuz Bingöl yaşamında 3 defa oy kullandığını Habertürk TV ekranlarında açıklayarak, “Sizin programınıza özel olarak bir şey söyleyeyim. Ben bugüne kadar Murat Karayalçın dışında CHP’ye oy atmadım. Ben biraz sandığa gitmeyenlerdenim. Yaşamım boyunca 3 defa oy kullandım. Bir defa SHP’ye, bir defa Sırrı Süreyya Önder’e, bir defa AK Parti’ye oy verdim” şeklinde konuştu.

‘ ‘HÜLYA KOÇYİĞİT’İN HERKES FAZLA ÖZGÜR SÖZLERİNE KATILIYORUM”

Hülya Koçyiğit’in ‘Bu ülkede bence kimse baskı altında değil, herkes fazla özgür yaptıklarından dolayı herkes bir gün Erdoğan’ı takdir edecek’ sözlerine ilişkin Bingöl, “Fazla özgür sözlerine katılıyorum. Diktatör dediğiniz insana her şeyi söyleyebiliyor, konuşabiliyorsunuz. Bizim bir adet devletimiz var. Kültür Sanat Ödül Töreni var, onu almaya gelen insana ağza alınmayacak şeyler belirtiliyor. Bu kişilerin insan olduğundan bile şüpheliyim” diyerek konuştu.

“ESKİDEN DEVLET MİLLETE HAKSIZLIK EDİYORDU”

Bingöl, “Bence devlete ve ülkeye haksızlık yapan bir toplum var. Eskiden devlet millete haksızlık ediyordu şuanda millet devlete haksızlık ediyor. Memlekete, ülkeye sahip çıkmak gerekiyor” ifadesini kullandı.

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir
Terör örgütü PKK karıştı! Örgüt içi infazlar başladı

Terör örgütü PKK karıştı! Örgüt içi infazlar başladı

Afrin operasyonu başladıktan sonra örgüt içi anlaşmazlıklar neticesinde 30 terörist infaz edildi. Hüseyin Gabar adlı terörist Raco'ya, Mani Agid ise Cinderesi'ne yeni elebaşı olarak gönderildi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz