Yemek sonrası rahatsızlık yaşayanlar dikkat

Kardiyoloji Uzmanı Yrd. Doç. Dr. Mustafa Yazıcı, yemek sonrasında yaşanan karın ağrısı şikayetlerine dikkat çekerek bunun ölümcül bir hastalığın habercisi olabileceğini söyledi.


Yemek sonrası rahatsızlık yaşayanlar dikkat

Kardiyoloji Uzmanı Yrd. Doç. Dr. Mustafa Yazıcı, son yıllarda her insanda olmasa bile bazı yaşlılarda gözlemlenen yemekten hemen sonra karın ağrısı probleminin ciddi bir problem olduğunu ve sağlık sorunlarına işaret ettiğini açıkladı. Türkiye’de insanların sık sık hastanelere başvurduğu ve olmayan hastalıkların tedavisinin yapılmasını istediğine değinen uzmanlar, bazı vatandaşların ise ne olursa olsun hastanelere gitmediklerini ve bunun sonucunda ölüme varan sorunlar yaşadıklarını ifade etti. Birçok uzmana göre sağlık sorunlarının tedavisi ve olası bir şekilde ortaya çıkan sancı, ağrı ve benzeri durumların hayati sorunlara neden olabilecek olduğu, bu tür ağrılar durumun derhal acil servislere başvurulmasının sağlık açısından büyük önemi olduğu belirtildi.

BAĞIRSAK DAMARI TIKANIKLIĞI OLABİLİR

Kardiyoloji Uzmanı Yrd. Doç. Dr. Mustafa Yazıcı, tarafından yapılan açıklamada ise 65 yaş ve sonrasında ortaya çıkan yemek sonrası karın ağrılarının diyabet, şeker ve benzeri sorunlar dolayısı ile olabilecek olduğu gibi bağırsak damarı tıkanıklığı dolayısı ile de olabilecek olduğunu ifade etti. Bu sağlık sorununun anjiyoplasti ile tıkalı damarların açılması ile çözüldüğü, tedavi edilmezse hastanın ölüme kadar gidebilecek olduğu ifade edildi.

HASTANELER GEREKSİZ MEŞGUL EDİLİYOR

Bazı uzman doktorlar hastanelerin amacı dışında gereksiz yere meşgul edildiğini savunuyor. Edinilen bilgilere göre özelikle bayan hastalar sağlık ocaklarında neredeyse gün yapacak halde toplantılar düzenliyor. Hiçbir rahatsızlığı bulunmayan yada baş ağrısı halsizlik gibi kronik sorunlar sebebiyle acil servislerin işgal edildiğini belirten doktorlar konu hakkında vatandaşları duyarlı olmaya davet ediyorlar.

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir
Askerin Yemeğini Artık Sadece Kamu Kuruluşları Yapacak

Askerin Yemeğini Artık Sadece Kamu Kuruluşları Yapacak

Askerin yemeği ile alakalı arka arkaya yaşanan olumsuzluklardan sonra Milli Savunma Bakanlığı radikal bir karara imza attı. 2018'de askerin bütün yiyecek ihtiyacı bundan sonra kamu kuruluşları tarafından sağlanacak.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz