Vegan Çikolatalı Puding Nasıl Yapılır?

Yemek tarifleri köşemizin en tatlı bölümü kesinlikle tatlı tarifleri oluyor. Veganlara özel çikolatalı puding nasıl yapılır, bugün sizlerle paylaşacağız.

Vegan Çikolatalı Puding Nasıl Yapılır?

Vegan çikolatalı puding tarifi sizi tek kelimeyle büyüleyecek. İnanılmaz derecede kolay vegan çikolatalı puding sadece 2 malzemeyle yapılıyor: Hindistan cevizi sütü ve çikolata. Bu tarif süt içermiyor. Bu zengin ve kadifemsi vegan çikolatalı puding, en ağır çikolata özlemini bile tatmin edecektir.

Görünüşü ve tadı güzel olabilir ama süt içermeyen bu tatlı sadece iki basit malzeme içeriyor ve hazırlanması 20 dakikadan az sürüyor.

Bu pudingin dokusu, tam yağlı hindistan cevizi sütü ve kaliteli bitter çikolata sayesinde yoğun ve zengindir. Bu iki malzeme birlikte karıştırılarak kremsi, kaşıkla tüketilebilen çikolatalı puding elde edilir.

VEGAN ÇİKOLATALI PUDİNG TARİFİ

Malzemeler

1 kutu tam yağlı hindistan cevizi sütü

300 gram bitter çikolata rendesi

1 yemek kaşığı vanilya, isteğe bağlı

İsteğe bağlı garnitürler: çırpılmış hindistan cevizi kreması, rendelenmiş çikolata, orman meyveleri veya diğer taze meyveler

Yapılışı

Hindistan cevizi sütü kutusunu açmadan önce kuvvetlice çalkalayın ve ardından küçük bir tencereye dökün. Hindistan cevizi sütünü orta ateşte kaynama noktasına kadar sık sık karıştırarak ısıtın. Kaynama noktasına gelince hemen ateşten alın.

Kıyılmış çikolatanın üçte birini sıcak hindistan cevizi sütüne ekleyin. Çikolata tamamen eriyene ve karışım pürüzsüz hale gelinceye kadar yavaşça karıştırın. Kalan çikolatayı iki ayrı eklemeyle tekrarlayın. Kullanıyorsanız vanilya da ekleyin.

Üzerini streç filmle kapatıp en az 4 saat buzdolabında bekletin.

Servis yapmadan yaklaşık 30 dakika önce buzdolabından çıkarın. Üzerine dilediğiniz garnitürleri ekleyin veya sade olarak servis edin.

Vegan Çikolatalı Puding Nasıl Yapılır?