Instagram’a mini emoji oyunu eklendi

Canınız mı sıkılıyor? Instagram’a yeni ‘mini emoji’ oyunu eklendi. İşte, oyun hakkında merak edilenler!

Instagram’a mini emoji oyunu eklendi

Canınız mı sıkılıyor? Instagram’a yeni ‘mini emoji’ oyunu eklendi. İşte, oyun hakkında merak edilenler!

Instagram, DM'lerinizden erişebileceğiniz gizli bir emoji oyununu sessizce ekledi. Oyunun amacı basit: Emojinizi havada tutmak ve sürekli zıplamak için ekranınızın alt kısmındaki küreği hareket ettirmek için parmağınızı kullanın. Emojinizi bırakın ve oyun biter. 

Oyun, Breakout veya Pong gibi eskiden telefonunuza önceden yüklenmiş olarak gelen eski tarz oyunları anımsatıyor.

Gizli oyuna erişmek için tek yapmanız gereken bir DM sohbeti açmak, bir emoji göndermek ve ardından ona tıklamak. Bundan sonra, seçtiğiniz bir raket ve emojinin bulunduğu sarı bir ekrana taşınacaksınız. Oyun ilerledikçe emoji daha hızlı hareket edecek ve arka plan rengi koyulaşacaktır.

Oyun en yüksek puanınızı kaydeder, böylece istediğiniz zaman geri dönüp önceki yüksek puanınızı geçmeyi deneyebilirsiniz. Yüksek puanınız DM'lerinize kaydedilir, böylece oyunu etkinleştirirken gönderdiğiniz ilk emojiye geri dönmenize gerek kalmaz. Başka birinin DM yoluyla gönderdiği emojiye tıklayarak da oyunu aktif hale getirebilirsiniz.

Sohbetteki diğer kişinin ne yaptığınızı bilemeyeceğini belirtmekte fayda var, bu nedenle onlara neden rastgele bir emoji gönderdiğinizi açıklamak isteyebilirsiniz.

Oyun hem iOS hem de Android'de çalışsa da ne yazık ki herkesin oyuna erişimi yok. 

Bir Instagram sözcüsü TechCrunch'a bir e-postada şirketin her zaman "Instagram'ı daha eğlenceli hissettirmek" için yeni yollar üzerinde çalıştığını ve bu yüzden oyunu piyasaya sürdüğünü söyledi. Ancak şirket, kullanılabilirliği hakkında herhangi bir ayrıntı paylaşmadı.

Instagram’a mini emoji oyunu eklendi