iPhone 16 Pro Max kamerası belli oldu! 48 MP Sony sensörüyle gelecek

Apple iPhone 16 Pro Max'in 14Bit ADC ve DCG desteğine sahip 48MP özel Sony sensörüne sahip olacağı söyleniyor.

iPhone 16 Pro Max kamerası belli oldu! 48 MP Sony sensörüyle gelecek

Apple iPhone 16 Pro Max'in 14Bit ADC ve DCG desteğine sahip 48MP özel Sony sensörüne sahip olacağı söyleniyor.

iPhone 16 Pro Max, çift katmanlı transistör teknolojisine sahip 48MP ve 1/1.14 inç Sony IMX903 özelleştirilmiş ana sensöre sahip olacak. 14Bit ADC ve DCG desteğine sahip bu kamera, önceki model olan iPhone 15 Pro Max'e göre daha gelişmiş görüntü kalitesi vaat ediyor.

Gelişmiş fotoğrafçılığa olan bağlılığını sürdüren iPhone 16 Pro Max, periskop telefoto lensi içerecek. Ancak bu yenilik, ekranın kenar kavisi arttıkça, eşit derinlikte ince bir kavise benzeyen bir tasarım değişikliğiyle birlikte geliyor.

Ayrıca Ming-Chi Kuo'nun iddiaları, iPhone 16 Pro serisinin 1MG+7P kalıplanmış cam-plastik hibrit lens modüllerini kullanabileceğini öne sürüyor. iPhone 16 Pro'nun 6,3 inç ekrana sahip olması beklenirken Pro Max modelinin daha büyük 6,9 inç ekrana sahip olması bekleniyor.

Ming-Chi Kuo, Apple için bir ilk olan çift 48 MP sensör ve 12 MP telefoto lens ile iPhone 16 Pro için önemli bir görüntüleme yükseltmesinin altını çiziyor. iPhone 16 Pro, iPhone 15 Pro Max ile aynı 120 mm tetra prizma telefoto lens sunabilir. iPhone 17 serisi modellerin ön kameraları, 24 MP sensör ve 6P lens içerecek şekilde yükseltilecek şekilde ayarlandı.

Apple, özellikle video çekimi için Nova kod adlı yeni bir kamera düğmesi sunmayı planlıyor. Kapasitif düğmeler ve kuvvet sensörü işlevlerini kullanan bu düğme, Apple'ın video kayıt deneyimini geliştirmeye olan bağlılığıyla uyumludur.

iPhone 16 Pro ve iPhone 16 Pro Max, iPhone 15 Pro'nun birinci sınıf 5 titanyum (Ti-6Al-4V) yapısını koruyacak ve şık ve dayanıklı bir görünüm sağlayacak. Genel tasarım değişiklikleri minimum düzeyde olsa da Apple yeni renk seçenekleri sunabilir.

Performans açısından Ming-Chi Kuo ve Jeff Pu, A18 Pro çipinin, Wi-Fi 7 desteğinin ve Qualcomm'un Snapdragon X75 modeminin entegrasyonunu öngörüyor ve 7,5 Gbps'lik 5G indirme hızı sağlıyor. Özellikle serinin 3355 mAh kapasiteli grafen bazlı bir bataryaya ve potansiyel olarak 40W kablolu şarjı mümkün kılan yeni bir batarya yığını tasarımına sahip olacağı söyleniyor.

Apple akıllı telefon teknolojisinin sınırlarını zorlamaya devam ederken, iPhone 16 Pro Max kamera yetenekleri ve genel performansta yeni ölçütler belirlemeye hazırlanıyor.

iPhone 16 Pro Max kamerası belli oldu! 48 MP Sony sensörüyle gelecek

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Henüz yorum eklenmemiş ilk ekleyen olmak istemez misin?