Microsoft'un Copilot'u Fotoğraflar uygulamasıyla birleştirildi

Microsoft artık Copilot'u Fotoğraflar uygulamasıyla entegre ederek daha fazla yeni özellik ekliyor.

Microsoft'un Copilot'u Fotoğraflar uygulamasıyla birleştirildi

Microsoft, Fotoğraflar uygulaması için yapay zeka destekli eklentisi Copilot'un tanıtımıyla daha akıllı fotoğraf yönetimine doğru sessiz bir adım atıyor. Copilot henüz başlangıç aşamasında olmasına rağmen daha akıcı bir fotoğraf deneyimi vaat ediyor.

Fotoğraflar uygulamasının en son sürümünü (sürüm numarası 2024.11030.22001.0) çalıştırıyorsanız eklenti ayarlarında Copilot için bir geçiş şeklinde yeni bir seçenek bulabilirsiniz

Henüz tüm Windows kullanıcılarının Fotoğraflar uygulamasının yeni sürümüne erişimi olmayabilir.

Peki Copilot şu anda sizin için ne yapabilir? Şimdilik işlevleri biraz sınırlıdır. Slayt gösterileri hazırlamanıza yardımcı olabilir. Kullanıcılar doğrudan Fotoğraflar uygulamasında zahmetsizce fotoğraf slayt gösterileri oluşturup bunlara göz atabilir ve anılarını yeniden yaşayabilir. Kullanıcılar herhangi bir fotoğrafı çok kolay bir şekilde masaüstü arka planı olarak ayarlayabilir.

Bunlar başlangıçta temel özellikler gibi görünse de Copilot'un büyüme potansiyeli heyecan vericidir. Henüz tüm Windows kullanıcılarının Fotoğraflar uygulamasının bu yeni sürümüne erişemeyebileceğini unutmamak önemlidir.

Microsoft'un Copilot'u Fotoğraflar uygulamasıyla birleştirildi