Netflix'ten sonra LinkedIn de platformuna oyunlar ekleyecek

Netflix'e özenen LinkedIn de şimdi oyunları platformuna getiriyor. İşte detaylar...

Netflix'ten sonra LinkedIn de platformuna oyunlar ekleyecek

LinkedIn, platformuna şaşırtıcı bir yenilik ekliyor: Oyunlar. Genellikle kariyer bağlantıları kurmaya yardımcı olması ve tavsiyeleri paylaşmasıyla tanınan profesyonel ağ devi, kullanıcı katılımını artırmanın bir yöntemi olarak platformuna bulmacalar eklemeye çalışıyor. 

LinkedIn'e oyun eklemek tartışmalı bir hamle olacak, bunu yalnızca zaman gösterecek

Wordle ve diğer zeka oyunlarının internetteki viral başarısından ilham alan LinkedIn, "Queens", "Inference" ve "Crossclimb" başlıklı kendi bulmaca oyunlarını geliştiriyor. LinkedIn sözcüsüne göre bu sıradan oyunlar, kullanıcılar arasında "biraz eğlencenin kilidini açmayı, ilişkileri derinleştirmeyi ve sohbetleri başlatmayı" amaçlıyor.

Henüz resmi bir lansman tarihi olmasa da konsept, bu bulmacaların LinkedIn deneyimine entegre edilmesini içeriyor. Araştırılan ilginç olasılıklardan biri, oyuncu puanlarının işyerine göre düzenlenmesi ve potansiyel olarak şirketler arasında kaygısız bir rekabet yaratılmasıdır. 

Bu hamle beklenmedik görünebilir ancak bundan daha derin olabilir. Oyun dışı platformlar, gündelik oyunların kullanıcı etkileşimini artırma gücünün giderek daha fazla farkına varıyor.

LinkedIn'in oyun sektörüne potansiyel girişi, şirketlerin kullanıcı deneyimini geliştirmek ve insanları etkileşimde tutmak için ellerinden gelenin en iyisini nasıl yaptığını gösteriyor. Geçmişteki girişimler arasında çevrimiçi eğitim özellikleri, haber operasyonu ve yaratıcıları ve etkileyicileri çekmek için video araçlarının dahil edilmesi yer alıyordu. 

Peki bu işe yarayacak mı? LinkedIn'in bulmaca oyunları popüler olacak mı? Sadece zaman gösterecek.

Netflix'ten sonra LinkedIn de platformuna oyunlar ekleyecek