Samsung Galaxy Fit 3 o ülkede satışa sunulmayacak

Güney Koreli Şirket, Samsung Galaxy Fit 3'ün ABD'de piyasaya sürülmeyeceğini doğruladı.

Samsung Galaxy Fit 3 o ülkede satışa sunulmayacak

Güney Koreli Şirket, Samsung Galaxy Fit 3'ün ABD'de piyasaya sürülmeyeceğini doğruladı.

ABD'deki uygun fiyatlı fitness takip cihazlarının hayranları, yeni Samsung Galaxy Fit3'ün yurt içinde satışa sunulmayacağını öğrenince hayal kırıklığına uğrayacak.

Samsung, ürün lansmanlarını pazar eğilimlerine ve her bölgenin özel ihtiyaçlarına göre dikkatle değerlendirdiklerini belirterek kararı onayladı.

Ancak Galaxy Fit3 Avrupa, Asya, Güney Amerika ve daha sonra Kore'deki belirli pazarlarda piyasaya sürülecek.

Samsung, bu bölgelerde daha büyük bir potansiyel görüyor ve Fit3'ün ABD'de piyasaya sürülmesiyle ilgili maliyetlerin (yani pazarlama, dağıtım ve yazılım desteği) ABD fitness takip cihazı pazarının mevcut boyutuyla karşılanmadığına inanıyor.

Bu karar, giyilebilir ürünler pazarındaki daha geniş bir trendle örtüşüyor. Dünya çapında fitness bandı satışları son yıllarda azaldı.

Pazar analiz firması Canalys, tüketicilerin iletişim, uygulama desteği ve sağlık takibi gibi daha gelişmiş özellikler sunan akıllı saatleri giderek daha fazla tercih ettiğini bildiriyor.

ABD giyilebilir ürünler pazarı, tüketicilerin dikkatini çekmek için yarışan köklü markalarla özellikle rekabetçi.

Samsung, giyilebilir ürünlerini genel olarak birinci sınıf bir segmentte konumlandırıyor olsa da, fitness bantlarının tipik düşük fiyatları, genel stratejisi için idealden daha az bir uyum yaratabilir.

Samsung Galaxy Fit 3 teknik özellikleri

Hızlı bir özetleme yapmak gerekirse, Samsung Galaxy Fit3, alüminyum şasili dikdörtgen bir kadrana ve sağ tarafta fiziksel bir düğmeye sahiptir. IP68 derecelidir, 50 metreye kadar suya dayanıklıdır ve 1,6 inç AMOLED ekrana sahiptir.

Özelliklerle dolu olan Samsung Galaxy Fit3, kalp atış hızını, kandaki oksijen seviyelerini, stresi ölçebilir ve 100'den fazla egzersiz aktivitesini destekleyebilir. Horlama algılama ve uyku koçluğu özelliklerine sahip bir uyku takip cihazı içerir.

13 güne kadar dayandığı iddia edilen 208mAh bataryaya sahip olan Samsung Galaxy Fit3, 16MB RAM ve 256MB dahili depolama alanına sahip. Ayrıca müzik ve kamera kontrolü, hızlı yanıt ve daha fazlası gibi kullanışlı özellikler de sunar.

Samsung Galaxy Fit 3 o ülkede satışa sunulmayacak