Samsung Galaxy Z Fold 6’nın görselleri sızdırıldı

Samsung Galaxy Z Fold 6 tasarımı ile dikkat çekti.

Samsung Galaxy Z Fold 6’nın görselleri sızdırıldı

Samsung Galaxy Z Fold 6 akıllı telefonun görselleri sızdırıldı ve cihazın kutu formundaki tasarımı ile keskin köşeleri ortaya çıktı.

Samsung Galaxy Fold 6 tasarımı Onleaks tarafından sızdırıldı. Güney Koreli markanın altıncı nesil katlanabilir telefonunun sızdırılan görselleri paylaşıldı.

Akıllı telefonun, genellikle Ağustos ayında gerçekleşen Galaxy Unpacked etkinliğinde bu yılın ikinci yarısında gelmesi bekleniyor.

Sızan görüntülere göre Samsung, yeni nesil kitap tarzı katlanabilir telefonunu yeniden tasarlıyor gibi görünüyor.

Samsung'un Galaxy Z Fold cihazları her zaman daha ince bir çerçeveye sahipti. Sızan görsellerde de görüldüğü üzere bu durumun değişmesi bekleniyor. Galaxy Z Fold 6'nın kalın çerçevesi, daha kutulu bir tasarımla gelebileceğini gösteriyor. 

Boyut olarak açıldığında 153,5 x 132,5 x 6,1 mm boyutlarında olduğu söyleniyor. Rapor, boyutları Z Fold 5 ile karşılaştırıyor ve Fold 6'nın 1,4 mm daha kısa ve 2,6 mm daha geniş olduğu sonucuna varıyor. Yeni nesil telefon daha çok Galaxy S24 Ultra'ya benziyor.

Renderler, sağ taraftaki güç düğmesine ve ses seviyesi tuşlarına gömülü, yana monte edilmiş bir parmak izi tarayıcısını ortaya koyuyor. Sol kenarda SIM kart tepsisi bulunuyor. Galaxy Z Fold 6'nın üst kısmında üç mikrofon ve bir hoparlör ızgarası bulunurken alt kısmında bir USB-C bağlantı noktası, başka bir mikrofon ve bir hoparlör ızgarası bulunuyor.

Arka panelde, dikey olarak istiflenmiş üç kamera sensörü ve bir LED flaş ünitesini barındıran hap şeklinde çıkıntılı bir modül bulunuyor. Raporda, Samsung Galaxy Z Fold 6'nın 7,6 inç iç ekrana sahip olacağı, kapak ekranının ise merkeze hizalanmış delikli kesimle 6,2 inç boyutunda olacağı belirtiliyor.

Özellikle görsellerde Galaxy Z Fold 6'daki S-Pen için bir depolama yuvası veya yuvası görülmüyor.

Samsung Galaxy Z Fold 6’nın görselleri sızdırıldı