Xiaomi 14 serisi bu hafta çıkış yapıyor! HyperOS işletim sistemi de duyurulacak

Xiaomi’nin yeni akıllı telefon serisi Xiaomi 14 ve HyperOS adlı yeni işletim sistemi bu hafta tanıtılacak. İşte lansman tarihi ve beklenen ürünler…

Xiaomi 14 serisi bu hafta çıkış yapıyor! HyperOS işletim sistemi de duyurulacak

Xiaomi nihayet yaklaşan Xiaomi 14 serisi telefonlarının lansman tarihini doğruladı. Lansman etkinliğinin 26 Ekim Perşembe günü Pekin saatiyle 19.00'da yapılması planlanıyor.

Xiaomi 14 serisinin, 24 Ekim'de Qualcomm Snapdragon Zirvesi'nde duyurulacak olan en yeni Snapdragon 8 Gen 3 işlemci tarafından desteklenmesi bekleniyor.

Xiaomi, Xiaomi 14 serisinin Leica Summilux lenslerini kullanacağını zaten doğruladı. Bu, Xiaomi'nin akıllı telefonlarında Leica Summilux lenslerini ilk kez kullanacak. Bundan önce marka, Xiaomi 12/13 serisi ve Xiaomi 12S Ultra konsept telefonu da dahil olmak üzere önceki amiral gemisi akıllı telefonlarında Leica Summicron lensleri kullanıyordu.

Söylentiler, Xiaomi'nin Xiaomi 14 serisinde iki akıllı telefon piyasaya süreceğini öne sürüyor: Xiaomi 14 ve Xiaomi 14 Pro. Pro modelinin tasarımı yakın zamanda telefonu önceki modelin kavisli kenarlı tasarımından farklı olarak düz bir ekranla gösteren görsellerle ortaya çıktı. Ayrıca Xiaomi 13 Pro'daki üçlü kamera kurulumuna kıyasla dörtlü kamera kurulumuna da sahip.

Xiaomi 14, Geekbench'te 16 GB RAM ile de ortaya çıktı. Cihaz, Geekbench 6'nın tek çekirdek testinde 2244 puan, çok çekirdek testinde ise 6820 puan aldı.

Etkinlikte Xiaomi 14 ve 14 Pro telefonlarının yanı sıra Xiaomi'nin yeni işletim sistemi HyperOS'un da duyurulacağına dair onay aldık. HyperOS, Xiaomi'nin akıllı telefonlarında varsayılan işletim sistemi olarak MIUI'nin yerini alacak.

Xiaomi 14 serisi ve HyperOS hakkında daha fazla bilgi edinmek için 26 Ekim'e kadar beklememiz gerekecek. Daha fazla güncelleme için bizi izlemeye devam edin!

Xiaomi 14 serisi bu hafta çıkış yapıyor! HyperOS işletim sistemi de duyurulacak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Henüz yorum eklenmemiş ilk ekleyen olmak istemez misin?