Xiaomi SU7 elektrikli otomobil 28 Mart'ta yollarda

Xiaomi, SU7 elektrikli aracının 28 Mart'ta piyasaya sürüleceğini duyurdu.

Xiaomi SU7 elektrikli otomobil 28 Mart'ta yollarda

Xiaomi, ilk elektrikli aracı SU7'yi geçtiğimiz Aralık ayında piyasaya sürdü. Şirket o dönemde aracın özelliklerini ve teknik özelliklerini açıklasa da henüz satışa başlamadı ve Xiaomi de fiyatlandırma ayrıntılarını paylaşmadı. Ancak görünen o ki bunu öğrenmek için daha fazla beklememize gerek kalmayacak.

Bugün şirket, Xiaomi SU7'yi 28 Mart'ta Çin'de piyasaya süreceğini resmi olarak duyurdu. Şirket, duyuruyu bir Weibo gönderisi aracılığıyla yaptı ve burada ilgilenen alıcıların 25 Mart'tan itibaren Xiaomi SU7'yi deneyimleme şansına sahip olacağını da açıkladı.

Araç için rezervasyonlar Çin'de halihazırda başladı ve sürece Çin'in 29 şehrinden 59 mağaza katıldı.

Xiaomi SU7 Özellikleri

Xiaomi SU7, sportif tasarıma sahip bir C segmenti coupe ve normal ve Max versiyonu olmak üzere iki çeşidi mevcut.

Adından da anlaşılacağı gibi Max, modern bir EV'den bekleyebileceğiniz tüm üst düzey özellikleri bünyesinde barındırıyor. Otomobilin 0'dan 100 km/saat hıza yalnızca 2,78 saniyede çıkmasını sağlayan çift motorlu dört tekerlekten çekiş sistemi bulunuyor. Azami hızı da oldukça etkileyici, 265 km/saat.

Bu normal versiyonun daha az çekici olduğu anlamına gelmiyor. 5,28 saniyelik 0-100 km/saat hıza sahip tek motorlu arkadan itişli sürücü kurulumuna sahiptir.

İçeride, Xiaomi'nin "Akıllı Kokpiti", Snapdragon 8295 yongasıyla desteklenen beş ekranlı bir sisteme sahip. SU7 ayrıca CarPlay ve AirPlay desteğine sahip 16,1 inç 3K çözünürlüklü bir ana ekrana sahiptir.

İç mekan, sportif Nappa deri koltuklar, ortam aydınlatması ve 5,35 metrekarelik geniş bir cam tavanla tasarlandı. Dolby Atmos destekli 25 hoparlörlü ses sistemiyle desteklenen ses açısından da oldukça iyi bir donanıma sahip.

Araç aynı zamanda HperOS desteği sayesinde Xiaomi Home IoT cihazlarıyla da sorunsuz bir şekilde etkileşime girebiliyor.

Xiaomi SU7 elektrikli otomobil 28 Mart'ta yollarda